single-image

Singapur Borsası Huobi Rusya Ofisini Açtı

Singapur merkezli Kripto Borsası Huobi , paylaşılan bir basın bültenine göre 6 Aralık Perşembe günü Rusya’daki ilk şubesini resmen açtı.

Huobi Rusya adı ile Moskova merkezli ofis kurulmuştur, Rus Kalkınma Bankası’nın (VEB) Dijital Dönüşüm Merkezi ve Huobi bölgesel değişim arasındaki ortaklık programı, Huobi Cloud tarafından destekleniyor.

Web sitesinde belirttiği üzere Blockchain ve diğer kripto ile ilgili teknolojileri teşvik etmek için Dijital Dönüşüm Merkezi VEB tarafından oluşturuldu .

Bu yılın Eylül ayında, Huobi ilk olarak Rusya’nın VEB İnovasyon Fonu’na katıldı ve Kripto düzenlemesi konusundaki deneyimlerini paylaşmak için Dijital Dönüşüm Merkezi’nin bir üyesi oldu. Fonun CEO’su Huobi’nin uzmanlığının “rekabet edebilecek yasal bir zemin oluşturmaya yardımcı olacağını” iddia etti.

Perşembe günü özel bir etkinlikte konuşan Huobi üst düzey işletme direktörü David Chen, Huobi Rusya’nın açılmasının , “kullanıcılar için eşsiz güvenlik ve istikrar” gibi beceriler de dahil olmak üzere, şirketin “Rus kullanıcıları için lider teknoloji ve ticaret uzmanlığı” nı geliştirmeye yardımcı olacağını dile getirdi.

Huobi Rusya CEO’su Andrei Grachev, mevcut Ayı piyasasına rağmen, hacimlerin “bir gün içinde 20 milyon ABD doları aştığını” iddia ederek, Rusya’daki kripto ticaretinin yükselişine dikkat çekti.

2011 yılında oluşturulan Rusya’nın VEB İnovasyon Fonu’nun, internet sitesine göre, işletmelerin ve devlet kurumlarının yönetim ve işleyişindeki teknolojilerin desteklenmesi ve geliştirilmesi için “ilk” Rus özel merkezi olduğu bildiriliyor .

İnovasyon merkezi çeşitli blockchain projelerini araştırıyor ve uyguluyor. 20’den fazla büyük blok zinciri Ethereum Vakfı , Bitcoin ( BTC ) teknoloji şirketi Bitfury, PricewaterhouseCoopers ( PwC ) ve diğerleri gibi teknoloji şirketlerine ev sahipliği yapıyor .

VEB’nin İnovasyon Fonu Başkanı Vladimir Demin, basın açıklamasında da belirtildiği üzere, Rusya’nın “blockchain piyasasını aktif olarak teşvik ettiğini” ve VEB’nin “blockchain araştırmasında ve mevzuatında lider olarak önemli bir rol oynamaya” istekli olduğunu iddia etti.

1922 yılında kurulan VEB bankası ya da “Kalkınma ve Dış Ekonomik İşler için devlet şirketi Bankası”, eski ismi ile Roskombank olarak adlandırılan Sovyetler Birliği’nin ilk uluslararası bankasıdır.Rusya ekonomisini geliştirmenin yanı sıra devlet borçları ve emeklilik fonlarını da geliştirmekten sorumludur.

Diğer Rus bankaları da blockchain teknolojisine ilgi göstermektedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz