single-image

Yeni Zelanda’da Bir Yatırım Fonu Bitcoin’e Yatırım Yaptığını Açıkladı

Yeni Zelanda’da bir yatırım fonu olan KiwiSaver toplam yatırımının yaklaşık % 5’ini Bitcoin’e ayırdığı bildirdi. Baş Yatırım Sorumlusu James Grigor, Bitcoin’in önümüzdeki beş yıl içinde daha fazla KiwiSaver programında yer alacağını söyledi. Yeni Zelanda merkezli bir haber ajansında yayınlanan bir rapora göre , yatırım şirketi ilk kez 2020 Ekim ayında bitcoin 10.000 dolar civarında işlem gördüğü sıralarda aldı. o günden sonra bitcoin’de gerçekleşen artışa bakıldığı zaman Bitcoin, bu ayın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.000 dolar’a oldu. Bu da KiwiSaver fonunun Bitcoin’e yaptığı yatırım üzerinde önemli kazançlar kaydettiği anlamına geliyor.

“Altına yatırım yapmaktan memnunsanız, bitcoin’i görmezden gelemezsiniz. KiwiSaver çoğunlukta geleneksel varlık sınıfları, tahvilleriniz ve hisselerinizden oluşur ve her zaman insanlara alabilecekleri en iyi emekliliği vermek için zaman içinde birleşen varlık sınıfları olacaktır. Ancak, her zaman düz deniz yolculuğunun olmayacağı zamanlar da olacaktır. Grigor, Stuff’a verdiği demeçte, bu varlık sınıfları hakkında hala olumlu bir görüşe sahip olabilirsiniz, ancak başka fırsatlar da kendini gösteriyor.”

Bitcoinin kurumsal kabul edilmesi ve yatırım yapılması açısından her gün yeni bir haber alıyoruz. Bir çok kurumsal firma Bitcoin’e daha önceden yatırımlarını zaten yapmış durumdalar.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz