single-image

Kripto Piyasasındaki Bu Çöküş ‘Sadece Yoldaki Bir Tümsek’

Önde Gelen İngiltere merkezli yatırım fonu yöneticisi Bloomberg de bu Cuma günü Londra’daki Kripto Panelde,son kripto para çöküşünün “sadece yoldaki bir tümsek” olarak değerlendirdi, Bloomberg 7 Aralık günkü program.

CCLA’nın baş yatırım müdürü James Bevan, panelde, kripto para birimlerinin değerinin son zamanlarda azaldığını düşünmediğini bunun “varoluşsal bir kriz olarak”  olduğunu söyledi ; ve ekledi daha doğrusu, bunun sadece “yoldaki bir tümsek” olduğuna inandığını belirtti.

Bevan daha sonra geleneksel finansal piyasalar ile kripto piyasasını da karşılaştırdı ve “kurumsal yatırımcıların geleneksel para birimleri ve işlem sistemlerinde bu yolda çok sayıda darbelerle karşılaştıklarını” belirtti.

CCLA olan kendini tarif ederken  “İngiltere’nin en büyük fon yöneticilerinden birisiyim” ve Mart ayından günümüze bu yıl yönettiği varlıkların toplamının £ 7842 milyon (nereyse $ 10 trilyon ) olduğunu belirtti.

Bloomberg’in haber bülteni Crypto Summit’in makalesinde, “kripto paranın geleceğinin daha büyük bir düzenleme, daha büyük kurumlar tarafından daha fazla katılım, daha düşük volatilite ve geleneksel varlıklarla daha fazla entegrasyon içereceği” öngörülüyor.

Sanayi ile etkileşime başlayan büyük kurumların ilk belirtileri dünyanın ikinci büyük borsası olan Nasdaq , yaptığı bildirildiğine Bitcoin ( BTC ) vadelileri gelecek yılın ilk yarısında piyasada olacak.

Bloomberg ayrıca Blockchain-powered ödeme firması Circle Internet Financial Ltd’deki global pazarlama müdürü Marieke Flament’e, “endüstrinin potansiyel hatalardan ders çıkarabilmesi için kripto düzenlemeleri tekerlekleri harekete geçirmek için yararlı olacaktır” diyerek sözlerine ekledi.

Bu Circle yöneticisinin  bu konudaki duruşu ilk kez olmadı. Şirketin Ekim ayı sonlarında, şirketin CEO’su Jeremy Allaire, Cointelegraph’ın rapor ettiği gibi küresel ekonomileri kripto düzenlemesinin geliştirilmesi konusunda işbirliği yapmaya çağırdı .

Yani, Allaire “eninde sonunda G20 seviyesinde normalleşmenin olması gerektiği” ni ilan etti . Bu talep, G20 ülke liderlerinin uluslararası bir kripto-para birimi vergilendirme sistemine iş başlangıcını ilan ettiğinde bu hafta yanıtlanmış gibi görünüyor .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz