single-image

SEC Kripto Para Borsalarını Düzenlemek İstiyor

SEC’in yeni atanan başkanı Gary Gensler, komisyonun kripto piyasalarında yatırımcı korumasındaki boşlukları doldurmak için diğer düzenleyiciler ve Kongre ile çalışmayı dört gözle beklediğini belirtti. Yetkili , planları Temsilciler Meclisinin Mali Hizmetler ve Genel Hükümet alt komitesi önünde Çarşamba günü yapılan oturumunda duyurdu .

Gensler , SEC’in, herhangi bir yatırımcının New York Borsası veya Nasdaq’da alacağı kripto borsalarındakine benzer korumalar sağlaması gerektiğini söyledi.

“Bir hisse senedi satın almak için bir uygulamaya sipariş verdiyseniz, birisinin siparişinizi kullanmayacağı ve önünüze geçmeyeceği konusunda sizi koruyan kurallar vardır. New York borsasında veya Nasdaq’ta bekleyebileceğiniz bu gibi korumaların, kripto varlıkları ticareti yaptığınız borsalara benzer tüketici korumaları getirmeyi amaçlıyoruz. ”

Yeni SEC başkanı ayrıca, sektördeki bazı büyük oyuncularla karşılaştırıldığında SEC’in finansal açıdan “yetersiz mali kaynaklara sahip” olduğunu belirterek, kripto para birimi endüstrisini düzenlemenin bazı zorluklarını da özetledi. “Bütçemizin yalnızca yaklaşık % 16’sını veya % 17’sini veya yılda 325 milyon doları teknolojiye harcıyoruz, ki bu muhtemelen bazı büyük firmaların ayda harcayacağından daha az. Hatta iki hafta içinde bu kadar harcama yapanlar vardır” diye kaydetti .
SEC’in kripto borsalarının düzenlemesini doğru bir şekilde ele almak için Kongre ile işbirliği yapması gerektiğini özellikle belirtti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz