single-image

Ethereum, Ripple (XRP)’a Kaptırdığı Yeri Gerini Aldı

Geride bıraktığımız Aralık ayının ikinci yarısı ve Ocak ayının başında çoğu kripto para birimi için iyi bir dönem olmasına rağmen, Ethereum (ETH) dönem boyunca en büyük kazananlardan olduğu ortaya çıkmıştır.

Ethereum Aralık ortasındaki en düşük seviyeden bu güne kadar % 90 seviyesine yükselmiştir, Ethereum fiyatı şu an bakıldığında sadece iki hafta önce 80 ABD Doları seviyesinden 150 ABD Doları üzerinde işlem görüyor. Yaşanan bu fiyat artışı sonrasında, piyasa değeri bakımından uzun süredir iki numaralı Kripto Para olarak kripto piyasa değeri sıralamasında Ripple (XRP) den geri almış gibi görünüyor. Ethereum geçtiğimiz Kasım ayında 2.lik sırasını Ripple (XRP) ye kaptırmıştı.

Ethereum (ETH), yeniden Ripple (XRP)’nin neredeyse bir milyar dolarlık bir piyasa değeri ile geride bırakarak ikinci en değerli şifreleme para birimi konumu devralmıştır.

Birçok kripto yatırımcısı, ethereum’un daha ne kadar yükseğe çıkardığını merak ediyor. Şimdiye kadar, birçok gözlemci ve analist üç nedenden bahsediyor. zaten aşırı derecede düşük ve aşırı satılmış bir fiyat vardı, Ethereum Konstantinopolis olarak bilinen yaklaşan Ethereum çatalı güncellemesi gibi etkenler olabilir.

Ethereum (ETH) 2018’de en fazla düşen değer kaybeden kripto para birimleri arasında olduğunu biliyoruz. Genel olarak, keskin biçimde düşen varlıklar, iyi haberler çıktıktan ve duyguları değişmeye başladığında da keskin bir şekilde sıçrama eğilimindedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz