single-image

Elon Musk Dogecoin Resmi Bir Organizasyona Sahip Değil Diyor

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Dogecoin’in resmi bir organizasyonu olmadığını belirtti. Dogecoin’in ekosisteminin gelişimindeki rolüne atıfta bulunan bir tweet’e yanıt olarak Musk, Dogecoin’den hiç kimsenin kendisine rapor vermediğini söyledi.

Musk, son birkaç aydır Bitcoin, Dogecoin ve diğer kripto para varlıkları hakkındaki görüşlerini sıklıkla belirtmekte. Mayıs ayının başlarında Musk, sistemin işlem verimliliğini artırmak için DOGE geliştiricileriyle yaptığı çalışmalar hakkında tweet atmıştı. Musk, Dogecoin üzerinde işlem yapma yeteneğinin sınırlı olduğunu da sözlerine ekledi.

Ek olarak, Bitcoin’i karbon ayak izi nedeniyle eleştirdi ve kripto madenciliğinde kirli enerji kullanımını azaltmak için toplu bir çaba ihtiyacını vurguladı. Dogecoin’in fiyatı 2021’in başından bu yana önemli ölçüde değer kazandı. DOGE bu yılın başından bu yana % 8.000’in üzerinde artışla 0.34 dolar seviyesinden işlem görüyor. DOGE, güçlü perakende talebinden kaynaklanan önemli bir yükselişin ardından 8 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 0,73 dolar kadar yükselmişti. Dogecoin hala ilk 10 arasında en iyi performans gösteren kripto para birimidir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz