single-image

11 Mayıs’a Bitcoin Yüzde 8 Artışla Uyandı ve Nereyse 7000 Dolar’a Yükseldi.

Bir haftalık yükseliş fiyat hareketinin ardından Özellikle ABD’li yatırımcılar 11 Mayıs’ta bitcoin’de yüzde 8 artışla uyandı ve nereyse BTC 7000 Dolar’a yükseldi.

Nisan ayındaki kripto pazarlarındaki yükseliş performansına rağmen, analistler Bitcoin’de 6000 Dolar’ı aşan önemli bir direnç bekliyorlardı. Kasım 2018’de Bitcoin fiyatı, BCH tartışmalı sert çatal ve genel yatırımcı yorgunluğunun piyasa belirsizliğinden kaynaklandı. Perakendeci yatırımcılar kripto pazarlarını terk ettiler, zararlarını ödediler. Geriye kalan yatırımcıların, Bitcoin’in 6000 dolara çıkmasının zorlu bir direnç gösterdiği düşünülmekte ve bu durum trader’ların ani düşüşte meydana gelen zararlarla telafi edebileceği noktasını işaret etmektedir.

Bunun yerine, Bitcoin’in fiyatı 6000 doları aşarak 7000 dolara doğru devam etti. Bazı analistler, FOMO’nun 2017’nin epik fiyat yükselişinden bu yana görülmemiş bir yükseliş hissi ve ezici etkisi ile yüksek fiyat artışları için çağrıda bulunuyorlar. Diğerleri, yılın başından bu yana fiyatların iki katına çıkmasından ve nisan ayının başından bu yana sürekli bir yukarı tırmanmaya neden olmasından dolayı Kripto paranın satın alınma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

Facebook, çok büyük bir değer ve kripto pazarlarına olan ilginin artmasında büyük bir rol oynadı . Bitcoin muhtemelen aşırı satılma noktasına zaten ulaşmış, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 90’a kadar düşmüş olsa da, sosyal medya devi sektöre güven ve yeniden ilgi duyulmasını sağlamış olabilir. 2019’un Wall Street bankası JP Morgan , perakende devi Rakuten ve Facebook’u içeren Kripto Para benimseme dizisinden önce, endüstri 2018’nin kripto kışına tepki gösterme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Geliştiriciler ve kripto meraklıları teknoloji görünümünde yükselişe devam etmiş olabilirler, ancak dış yatırımcılar dikkatli olmaya devam ediyor.

Facebook’un dijital para birimlerine duyduğu güven gösterisi, hem kurumsal hem de perakende yatırımcıların ilgisini çekerek, kriptoyu 2017’nin Bitcoin’in sürekli haber başlığının boş bir “çabuk zenginleşmesi” planının ötesine uzanan bir taban oluşturmasını sağlamıştır. piyasa krizinin ilk belirtisinde nakit para kazanmanın aksine, uzun vadeli kripto para birimi olasılığı. Sonunda bazı para analizcilerinin tahmin ettiği gibi, Facebook Coin sonunda BTC ile rekabet etmeye başlayabilir, ancak artan ihtimal nedeniyle Bitcoin’in fiyatı için daha yüksek olası bir durum söz konusudur. Önümüzdeki zaman diliminde BTC Kripto Para piyasalarına liderlik etmeye devam edecek gibi görünmekte.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz