single-image

Bitcoin SV Düşmeye Devam Ediyor

Bitcoin SV, etkileyici yükselişinin ardından geçen hafta haberlerde yeraldı. Ancak şimdi, kripto bu haftaki yükseklişinden sonra % 40’tan fazla düştü. Dahası, Craig Wright’ın avukatı Wright’ın son söylentilerin aksine özel Bitcoin anahtarlarına erişimi olmadığını söyledi.

Bu haftanın önceki Bitcoin SV rallisi esas olarak büyük spekülasyonlardan kaynaklandı. Söylentilere göre, Craig Wright önemli Bitcoin varlıklarını tasfiye etmek ve bunun yerine bunları seçtiği para olan Bitcoin SV’ye yatırmak üzere olabilir. Bu nedenle, Bitcoin SV’nin fiyatı muhtemelen artacaktır.

Ancak, bunların hepsi Wright’ın büyük Bitcoin holdingleri üzerinde kontrole sahip olmasına bağlıydı. Wright ile eski ortağı Dave Kleiman’ın mülkiyeti arasında devam eden yasal savaştaki son gelişmeler, Wright’ın “gümrük kurye” almak üzere olduğuna dair yeni umutlar verdi.

Bu bağlı kurye, Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin holdinglerinin özel anahtarlarını elinde tutacaktı. Ayrıca, bu hafta Salı günü, haber kuruluşları Wright’ın bir milyon Bitcoin anahtarını aldığını bildirmeye başladığında spekülasyonlar arttı .

Wright’ın avukatı Wright’ın özel anahtarlara sahip olmadığını söylüyor
Ancak, Wright’ın avukatı bu tür raporlara karşı sert bir şekilde çıkıyor. Wright’ın avukatı, Rivero Mestre hukuk firmasında Andres Rivero, Wright’ın Bitcoin anahtarlarına sahip olmadığını söyledi .

“Aldığı dosya özel anahtar içermiyordu,” dedi Rivero Decrypto’ya yaptığı açıklamada. Ayrıca Rivero, anahtarların ya Wright’a “bütün” olarak gelebileceğini ya da parçalara ayrılabileceğini söyledi.

Bununla birlikte, Rivero bu anahtarlara kimin sahip olduğu veya ne zaman gelebilecekleri konusunda ayrıntılı bilgi vermedi. Yakın tarihli bir mahkeme kararı Wright’a anahtarları alması için 3 Şubat’a kadar veriyor. Bununla birlikte, mahkeme, Wright’ın nihayetinde herhangi bir anahtar alıp almayacağından şüphelendi.

Bu arada, Bitcoin SV’nin fiyatı bu haberlerde tekrar düştü. Bu haftanın başında tüm zamanların en yüksek seviyesi 436 Dolar ile işlem gördü. Bununla birlikte, bu son haberlerin topuklarında, fiyat 260 Dolar civarına düştü.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz