single-image

SEC Bir Kripto Uzmanı İçin İlan Verdi

Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), bir hükümet sitesinde yeni bir iş ilanı yayınladı. İlan bir Avukat Danışmanı pozisyonu içindir ve başvuranın bir “Kripto Uzmanı” olması gerektiğini belirtir.

SEC’in kripto alanı üzerindeki etkisi önemlidir, çünkü toplumdaki birçok kişi komisyonun bir Bitcoin ETF onayını istekli olduğu şekilde beklemektedir. Bunun, yeni bir boğa koşusu için, onu getiren kurumsal yatırım akını ile birlikte büyük bir katalizör olduğuna inanılmaktadır.

Ciddi kripto bilgisine sahip bir kişinin işe alınması, SEC’in endüstriye karşı daha olumlu bir duruş sergilemesini sağlayabilir. Kripto dostu komisyoncu Hester Peirce, geçtiğimiz günlerde, yeni finansal ürünlerin düzenlenmesi söz konusu olduğunda SEC’in genel inovasyon korkusunu uyandırdı.

Verilen ilanda, “İç ve dış yargı bölgelerinde meydana gelen yasal ve politika gelişmelerinin yanı sıra, iç ve dış yargı alanlarında meydana gelen yasal ve politika gelişmelerini; federal menkul kıymetler yasaları bilgisini dijital ortama uygulamak; varlık menkul kıymetleri ve kripto ile ilgili konular, örneğin; komisyoncu-bayi, takas, takas ajansı ve transfer kayıtları, takas ürünü uygulamaları, satış ve ticaret uygulamaları vb. “

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz