single-image

Bitcoin Küçük Bir Geri Çekme Düzelteme Yapıyor

Kripto Para 2019’un en yüksek fiyatı ardından hemen sonra Bitcoin fiyatı geri çekildi, bu da bazılarının kafasını karıştıran bir şeydi. Birçok kripto uzmanı, Bitcoin’in yaklaşmakta olan boğa koşusu için bir iyimserlik ifade etmeye devam ediyor.

Bununla birlikte, bu düşünce şimdi Bitcoin ve diğer kriptoların fiyatlarında birkaç yüzde düşüş yaptığı için biraz kötü. Yeni gelişmeden önce, Bitcoin birkaç gün önce 5,200 Dolar’lık direnişi ihlal ettikten sonra 5 bin 600 dolar kazanmıştı. Şu anda, ilk 10 şifrelemenin tamamı kırmızı renkte. Yine de, bu pek çok insanı rahatsız ediyor gibi görünmüyor.

Bu kadar çok kripto boğa ve hayranının kripto kışı boyunca yükseldiği bir gerçektir. Tablolar ayıları açtığında ve piyasa bu nisanda toparlanmaya başladığında, taraftarlar heyecanla doluydu ve çeşitli analistler bazı ciddi tahminlerde bulundular .

Bununla birlikte, mevcut piyasa durumu, bu yükselmelerin ve tahminlerin tümünün erken olup olmadığı sorusunu gündeme getirmektedir. Yükseliş beklentisi erken olsun ya da olmasın, Bitcoin’in ani geri çekilmesine rağmen büyük bir sıçrama yapmak üzere olduğuna dair yeterli göstergeler var.

Bitcoin ve diğer kriptoların fiyatlarındaki ani düşüşün bazı insanları rahatsız ettiği aşikar, Tom Lee gibi büyük kurtlar hala beklentilerinde sadık. Tom twitter hesabı ile basit bir anket düzenledi . Takipçileri Bitcoin’in çizelgesindeki Altın Haç hakkındaki görüşlerini istedi. İlham verici olmasada, sonuç bize bir şeyler anlatmaya yetiyor. Anlaşılan cevap verenlerin çoğu, Bitcoin’i biriktirmenin doğru zaman olduğunu düşünüyordu .

Anlaşılan, Fundstrat’tan Tom Lee güçlü bir yükseliş beklentisi gösteren tek kripto uzmanı ve analisti değil. CNBC ile çalışan popüler bir kripto uzmanı olan Ran NeuNer’e göre , mevcut fiyatlarla Bitcoin almak için hala çok geç değil . Ona göre, yaklaşan boğa koşusu spekülasyonlardan etkilenmeyebilir.

Şu sıralar Bitcoin ve diğer AltCoin^ler hala kırmızı bölgede yer almakta. Ancak, genel fikir birliği, bunun sadece yakında patlaması ve Bitcoin ile daha büyük bir kripto pazarını büyük bir boğa koşusu için piyasaya sürmesi gereken geçici bir durum olduğu yönündedir. Aslında, birçok uzman Bitcoin’in 2019’un sonundan önce 10 bin doları aşacağına inanıyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz