single-image

Japon Demiryolu Şirketi Kripto Para Birimi Ödemelerini Kabul Edecek

Japonya’nın en büyük demiryolu ve metro operatörünün, JR Grubu olarak bilinen Japonya Demiryolları Grubu’nun, tüm kullanıcıları için kripto para ödeme seçeneklerini getirmeyi planladığı bildiriliyor. Bu durumda ulaşım gibi günlük yaşam içerisinde ödeme yapmak için kripto varlıklarını kullanmak milyonlarca Japon insanını bir araya getirebilecek büyük bir hareket sağlayacaktır.

“JR Grubu büyük bir banka ile bir ortaklık aracılığıyla kripto para ödeme seçeneklerini kurabilir.”

Bu yeni sistem göreceksiniz JR Grubu’nun Suica ödeme kartlarını doldurması, ön ödemeli e-para kartları. Bu kartlar, kullanıcıların kripto varlıkları yoluyla Japonya’daki malların yanı sıra hizmetler için ödeme yapmalarını sağlar. Firma tarafından yayımlanan verilere göre, geçtiğimiz yıl Mart ayından itibaren bu kartlardan 70 tane çıkardı.

Japonya’dan çıkan bir habere göre,

“Kripto para birimi borsası Decurret’e verilecekti ve zaten Japonya’daki Mali Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından ülkede faaliyet göstermek üzere lisans aldı. 16 Nisan’da bitcoin, bitcoin cash, litecoin ve XRP işlem çiftleriyle işlem yapmaya başlayabilir. Ethereum alım satım işleminin bu yıl temmuz ayında gerçekleşeceği söyleniyor. Platformun temel para birimleri olarak Bitcoin ve Japon yeni kullanılacaktır. Hareket, JR Grubunun işlem ücretleri için üçüncü kaynaklı bir platform ödemekten kaçınmasının ve bunun yerine portföyüne yeni bir gelir kaynağı eklemesinin bir yolu olarak da görülebilir. ”

Kripto sektörünün değerini % 85 oranında düşüren ayı piyasasına rağmen, Japonya’nın kripto para birimi durumu, büyüme durmamış gibi görünüyor. Japonya, Nisan 2017’de bitcoin’i yasal bir ödeme şekli haline getirdi ve o zamandan beri yeni perakendeciler kripto varlıklarını benimsedi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz