single-image

Bitcoin Fiyatı Bütün Önemli Seviyeleri Aştı

Geri bıraktığımız gün çoğu insanın beklentilerini aşan çarpıcı hareketlerle Kripto para pazarlarını tanımlayan günlerden birisi oldu.

2 Nisan’ın erken saatlerinde, Bitcoin ( BTC ), tüm önemli 4,200 dolarlık direnç noktasından ayrıldıktan sonra, bir aydan uzun süren bir artış eğilimi gösteren çoklu direnç seviyelerini geçti. 2018 ve 2019’un ilk çeyreğinin sonlarındaki piyasa yapısı tamamen parçalandı ve şimdi yeni bir yapının ana hatlarıyla belirttiği gibi oluşmasını bekliyoruz.

Aşağıdan yukarıya, BTC’nin toplam hareketi % 25 veya yaklaşık 1,000 Dolar oldu. Piyasadaki kopuş ile mücadele etmek için mücadele ederken, önde gelen kripto para bu hareketten doğal olarak geri geldi.

Ancak bu geri çekilme oldukça az ve bu kripto pazarının beklentileri için çok cesaret verici. Bitcoin tarafından alınan en inanılmaz seviye, kritik 200 günlük basit hareketli ortalama idi. Bu önemli gösterge , genellikle, ayı piyasasına karşı bir boğa için en uzun vadeli olarak adlandırılır.

Günlük fiyatı seviyenin üstünde, yaklaşık 4.620 Dolar ‘da kapatmak, çok umut verici olacaktır ve bu etkileyici kazanımların elde edilebileceğini düşündürmektedir.
4.620 Dolar ‘ı başaramayan bazı analistler, 4.500-300 Dolar’ lık kritik bölgeyi seçtiler. Her halükarda, önceki piyasa yapısından gelen 4.200 Dolar’lık kritik fiyat direnci şimdi destek seviyesi olacak. Bu günkü seviyenin yukarıdan bir miktar tekrar test edilmesi kesinlikle mümkündür.

Bitcoin için bir başka yükselme gerçekleşirse, bir kaç önemli direnç seviyesine dikkat çekmek istiyoruz, 5.400 dolar civarında ve son olarak da 6.000 dolarlık bir dirençle karşılaşacaktır.

Eldeki diğer soru altcoin pazarı. Çoğu altcoin USD karşısında değer kazandı, ancak Bitcoin’e karşı düşüş yaşadılar. Bu tamamen kripto para pazarları için beklenen bir durumdur. Bitcoin, aştığı kilit seviyelerin üzerinde yeterince kararlı kalmaya devam ederse altcoin piyasaları Bitcoin’in etkileyici rallisini takip edebilir ve kendi rallilerini gerçekleştirebilirler.

Kripto endüstrisindeki ve toplumdaki birçok insan bugünkü dramatik yükseliş konusunda iyimser. Ancak çok iyimser olmayan kişilerde yok değil.

“Şu anda piyasa hissi çok ince bir alanda . Bir küçük pozitif itme ve yukarı çekecek ve tam tersi de olabilir. Bitcoin pazarındaki bahislerin, fiyatın yaklaştığını ve diğer yarının da yarıya inmesini bekleyen paranın yarısıyla neredeyse eşit şekilde bölündüğü zaman eşsiz bir noktadayız. Bugün, ani alım ilgisini gördüğümüzde, denge bir anda boğaların lehine dönmeye başladı.”
Nitekim, piyasa coşkulu ifadesini henüz teyit etmedi. Birçoğu bu kazançlar üzerinde kar elde edecek satışa geçebilir ve Bitcoin’in ayı piyasasını geride bıraktığını henüz kanıtlanmadı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz