single-image

Samsung ,Samsung Coin ile İlgisi Olmadığını Açıkladı

Son günlerde kripto para topluluğunda Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un , Samsung Coin olarak bilinen yeni bir kripto para birimi yayınlayacağı iddia ediliyor.

Ancak Samsung, “Kendi” Kripto Para Yaratmıyor
Gerçek şu ki, para birimi patentli ve ticari markadır, ancak Samsung, para biriminin gelişimi ile ilgisi olduğunu inkar ediyor . Geçmişte kripto para birimi için destek sözü vermesine rağmen, bitcoin veya diğer ana paralar için herhangi bir cevabı bulunmadığını söylüyor.

Durum biraz garip. Geçmişte kriptoya karşı bu kadar olumlu davranan bir şirket neden aniden yeni bir ekleme yapmayı reddetti? Kripto para için belgelerin sunulduğu patent ofisine göre, şirketin tam anlamıyla ilgisi yok. Birisi sadece şirketin adını kullanıyor ve bu kişi Kim Nam-Jin.

Basında, Nam-Jin’in şirketin ismini yöneticilerin izniyle veya izinsiz kullanıp kullanmadığını hakkında bilgi yok, ancak yine de Samsung Coin isim olarak gerçek bir şeydir ve şu anda oluyor ve sadece Samsung’un geliştirme ekibi olmadan yapılıyor.

Samsung Coin ile ilgili raporlardan önce, bir çok haber bülteni tarafından, teknoloji şirketinin, geleceğe ilgi duyabilecekleri gelecekteki kripto paralara sağlamak için kendi Ethereum tabanlı teknolojisini geliştirdiği belirtildi. Başlangıçta, bu kripto paranın Samsung Coin olacağı düşünülüyordu, ancak Samsung’un dahil olmadığı fikri, planlarının beklemede olup olmadığını ya da “kripto para yaratma” işini tamamen vazgeçip geçmediği merak ediliyor.

Şirketin adı kullandığı için Nam-Jin’e ticari bir dava açıp açmayacağı bilinmiyor. İlginç bir şekilde, şirketin önceki sürümü olan Samsung S10 cep telefonu aynı zamanda kripto para birimi cüzdanlarını desteklemek ve kullanıcıların dijital hesaplarını izlemelerini sağlamak için de tasarlandı.

Yeni kripto para birimleri kurma işi zor ve kafa karıştırıcı bir iş ve muhtemelen düzenleyiciler ve halk için pek çok cevapsız soruya yol açacak. Örneğin, Libra , Facebook tarafından geliştirilen yeni kripto para birimini son zamanlarda çoğu negatif olduğu halde kişi, son günlerde en son gelişmelerden haberdar olmadan haberi okuyamıyor. Pek çok Kongre üyesi , David Marcus’ta ve Libra ekibinin geri kalanında, potansiyel olarak çok fazla güç aramak ve çok iyi bilmedikleri bir sektöre girmek için yola çıktı.

Ne de olsa, Facebook bir bankacılık şirketi değil, bir sosyal medya şirketidir ve bunun sonucunda birçoğu şirketin gerçek niyetinin ne olduğunu sorguluyor. Birkaç gün süren yoğun kongre oturumlarının ardından, Marcus ve Libra ekibinin geri kalanı, ABD hükümeti ihtiyaç duyduğu tüm cevapları alana kadar Libra ile ilgili diğer gelişmelerini durdurmayı kabul etti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz