single-image

Japon Oyun Şirketi 1.717 Bitcoin Aldı

Yeni bir kurumsal bitcoin yatırımı haberi daha geldi ve Japon firması Nexon, lider kripto birimine 11 milyar yen yaklaşık 100 milyon dolar tutarında yatırım yaptı. Bitcoin, geçen hafta yaklaşık % 15’lik bir düşüşün ardından güçlü bir iyileşme kaydetti. Büyük şirketler bilançolarına Bitcoin ekledikçe kurumsal olarak benimsenmesi de artıyor. Japonya’nın önde gelen oyun şirketi Nexon, en son kurumsal şirket oldu.

Şirketin resmi basın açıklamasına göre Nexon, Bitcoin (BTC) başına ortalama 58.226 dolar fiyatla yaklaşık 11 milyar yen ödeyerek karşılığında 1.717 Bitcoin satın aldı. Nexon, son yatırımın şirketin toplam nakitinin yaklaşık sadece % 2’sini oluşturduğunu belirtti. Nexon’un Başkanı Owen Mahoney, şunları söyledi: “Bitcoin satın alımımız, hisse değerini korumak ve nakit varlıklarımızın satın alma gücünü sürdürmek için disiplinli bir stratejiyi yansıtıyor. Mevcut ekonomik ortamda, bitcoin’in gelecekteki yatırımlar için paramızın değerini korurken uzun vadeli istikrar ve likidite sağladığına inanıyoruz. ”

Japon firmasının duyurusu, Çinli uygulama geliştiricisinin ardından geldi. Bildiğiniz gibi Meitu , Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere farklı kripto para birimi varlıklarına yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıklamıştı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, geçtiğimiz günlerde bir Tweette Asya’daki birkaç büyük kuruluşun BTC tuttuğunu ancak bunu halka açıklamadıklarını belirtti.

Kripto pazarı giderek genişliyor ve daha fazla kurumsal yatırımcıyı ve firmayı kendine çekiyor. Her yeni günde kurumsal benimsenme artmakta. Önümüzdeki günlerde fiyat dalgalansa da bu haberleri almaya devam edeceğiz gibi görünüyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz