single-image

Güney Kore’de Kripto Para Dolandırıcılığı

Kripto Para dolandırıcılığı , bu endüstri için alışılmadık bir durum değil ama Güney Kore’de işler fazla ileri gidiyor gibi görünmüyor. Kore Herald tarafından bildirilen haber, yerel Adalet Bakanlığı kripto ile ilgili suçların Temmuz 2017’den bu yana yaklaşık 2.70 trilyon zarara yol açtığını tahmin ediyor. Bu, ABD’de 2.3 milyar dolara denk geliyor. Zarar veren olaylara sahtekarlık, Ponzi şemaları ve takas hackleri dahildir.

Tehlikeli kişi veya kişilerin ve kripto para birimi endüstrisindeki şirketlerin Koreliler üzerindeki olumsuz etkilerine cevap vermek için, Bakanlık, 290 kişiden suçlu bulunduğu şüphesiyle 130’dan fazla şüpheli suçluyu tutukladı ve gözaltına aldı. Buna ek olarak, Adalet Bakanı Park Sand-Ki yetkililere, kripto merkezli hırsızlara, bilgisayar korsanlarına ve benzerlerine karşı biraz daha sert olma yolunda ilerlemiş oldu.

Bu rapor, halkın kripto para birimi alanı konusundaki bakış açısının, Bitcoin’in 20.000 Dolar’ın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı 2017’nin sonunda kaotik yatırım teorilerinin sonucu olarak kötüye gitmesine rağmen daha da kötüleştiğini görecektir.

Buna iyi bir örnek NBC News videosunda Güney Kore, bir vatandaşın Bitcoin, XRP ve Ethereum gibi yatırımlar aracılığıyla onun tasarrufların en kaybettiği borcunu ailesi evini terk edip kaçmak isteyen bir vatandaş hakkındadır .

Bu yüzden paranızı kripto para birimine koymadan önce kendi araştırmanızı yapmanız önemlidir ve daima güvenli işlem yapmayı unutmayın!

Kripto Para Popülerliği

Yani bunu akılda tutarak, kripto para birimini ülke içinde popüler mi?

Bu konuda size kesin bir cevap vermek zor ama yerel kripto ve blok zinciri ekonomisi yatırım ve kurumsal katılımı görüyor. Güney Kore’deki devasa bir sosyal medya devi olan Kakao, kısa süre önce “gıda verileri, eğlence, sosyal medya ödülleri ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi uygulamaya ve davaya ev sahipliği yapmak isteyen” bir blok zinciri platformu olan Klaytn’ı piyasaya sürdü .

Bu yüzden popüler olup olmama, bireyin onunla yaşadığı deneyime bağlıdır. Bitcoin’den çok kar ettiniz mi? Paranı mı kaybettin? Bu sadece Güney Kore için değil, Bitcoin’in bulunduğu dünyanın her yerinde geçerli olan bir özelliktir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz