single-image

Samsung S10 Kripto Cüzdanı Ne Kadar Güvenli

Samsung Galaxy S10’un Kripto Cüzdanı Özellikleri bulunduğunu bir çok haberde izlemiştik. Bu yeni özellik ile kripto alanına girmek isteyen şirket için çığır açan bir an oldu ve kripto severler için heyecan vericiydi

Bununla birlikte, Imgur’da darkshark isimli bir kullanıcı tarafından yayınlanan son bir video nedeniyle, bu yeni cihazın güvenliği ile ilgili birçok endişe dile getirildi. Videoda, kullanıcı S10’un ultrasonik parmak izi tarayıcısını 3D baskı kullanarak kandırabiliyordu.

Bu, özellikle kripto pazarını hedef almayı amaçlayan Samsung ve yeni S10 ürünleri için büyük bir sorun olabilir niteliktedir. Kripto cüzdan özelliği nedeniyle bu ürün hakkında birçok kripto meraklısı paralarını kaybedebilme riski altında olabilirmi?.

Videoda, Darkshark, Samsung’un parmak izi tanıma sistemini, onun tarafından çok fazla uğraşmadan nasıl atlandığını anlatıyor. Bir şarap kadehi tarafındaki parmak izinin resmini çekmek için akıllı telefonu kullanıyor. Ardından, kontrastı arttırmak ve bir alfa maskesi oluşturmak için görüntüyü Photoshop ile biraz düzenliyor.

Bundan sonra, 3D modelleme ve işleme yazılımı olan 3ds Max’e gönderiyor. Photoshop görüntüsünden bir geometri şekli yarattığını ve ardından parmak izinin tüm ayrıntılarıyla 3D modelin oluşturulmasını sağladığını söylüyor.

Baskı, 13 dakikadan az bir sürede hazır oluyor. Bu sadece bir kişinin S10 cihazına girmenin ve kripto cüzdanına erişmenin ne kadar kolay olduğunu göstermeye yardımcı olabilir. Geçen ay piyasaya çıkan telefonun etkileyici bir özellik listesi var; ancak asıl soru, kripto kadar değerli bir şeyin güvenliğini sağlamaya yeterince sahip olup olmadığındır.

Şu anda cüzdan sadece ABD, Kanada ve Kore’deki kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz