single-image

Bitcoin’de Temmuz’un Son Haftası Düşüş Eğilimli Başladı

Bitcoin (BTC) bir süredir 10.000 Dolar seviyesinde ve bu bölgede çok uzun zamandır dalgalanıyor, ancak beş basamaklı destek seviyesinin altına doğru yönlü hareket sağlıyor, özellikle son 24 saat 10.000 Dolar seviyesindeki desteğin kırılmak üzere olduğu görülüyor. Dün yapılan işlemlerde Bitcoin önce 10.500 Dolar seviyesi altına ve bu gün önce 10.000 Dolar sonrasındaki saatlerde 10.000 Dolar seviyesinin altına doğru yönelmiş görünüyor. Altcoinler, % 5 marj aralığında yine bitcoini takip ediyorlar ve aşağı yönde hareket sağlıyorlar.

Bakkt’ın Bitcoin Vadeli İşlemler Ticaret Platformu’na bir şekilde girilmesi, kripto para piyasalarında oldukça ses getirdi. Dün bekleme bitti resmi tweet’e göre, Bakkt 22 Temmuz’da hem günlük hem de aylık BTC vadeli işlemleri için kullanıcı kabulü (UAT) testine başladı.

22 Temmuz’da , Bakkt COO, Adam White, Apollo 11’in Bitcoins vadeli işlem sözleşmeleri için UAT’in başlatılmasıyla bir şekilde aya inişi de canlandırmış oldu . White göre, bu, kripto pazarlarında alım satım işlemlerinde daha fazla yenilik yapılmasının önünü açacak olağanüstü bir başarı.
Vadeli işlem sözleşmeleri, ileride belirtilen bir tarihte belirli bir varlık, bu durumda, Bitcoin almak veya satmak için bir anlaşma olacak. Hareket, karı optimize etmek , dalgalı fiyatlara bağlı risklere karşı korunma hedefleniyor. Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlem platformu tüm dünyadan katılımcıları kabul edecek. Vadeli işlem sözleşmeleri, kullanıcıların sözleşme süresi dolduğunda temel varlık olan Bitcoin’i alacağı şekilde tasarlanmıştır. Aylık ve günlük ödeme seçenekleri ile Bakkt’ın Bitcoin’i fiziksel olarak teslim etme ve saklama konsepti çığır açan bir kavram olarak her ticaretin düzenleme çerçevesine uymasını sağlar.

Fakat bir şekilde, Bitcoin piyasası , Bakkt’in kripto para birimi alım satım pazarlarındaki en son yeniliklerinin özünü yakalayamadı. Lansman haberlerinin ardından Bitcoin fiyatı yirmi dört saat içinde % 5 oranında geri geldi son iki hafta bitcoin için çok parlak olmayan bir gidişat var. Toplam % 18 kaybeden lider kripto para, bu hafta da % 7,8 kaybederek kötü performansına devam etti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz