single-image

Tom Lee Bitcoin Balinaları Sıçramaya Başladı, Yeni Bir Ralli Başladı

Kripto para birimi piyasasında 15 ay süren bir ayı piyasası sonrası yaşanan yükseliş, birçok kripto meraklısının ayı piyasasının sona erdiğine ve başka bir boğa koşusu için zamanının geldiğine inanmasını sağlamıştır. Son dalgalanmanın nedeni olarak birçok neden verilmiştir. Sebeplerden biri, Fundstrat Global Advisors araştırma başkanı Thomas Lee’ye göre Bitcoin balinasının akını. Bu, boğa koşusu Lee’ye göre daha yeni başladığını gösteriyor.

Balina Sinyalleri Boğa Koşusu
Squawk Box’ta, Fundstrat Global Advisors’ın araştırma başkanı Thomas Lee, bitcoin’in 2019’da istikrarlı bir birikim aşamasına geçtiğini belirtti. Bu, bitcoin’i çok erken satın alan ve bazılarını satan balinaların baskın kripto para biriminin biriktirmesiyle tetikleniyor.

Lee, kripto para piyasasında birçok yatırımcının muhtemelen Bitcoin’e bir kez daha yatırım yapmak için uygun bir fırsat bekleyen taraflarda nakit para tuttuğunu düşünüyordu. Bu, Lee’ye göre, yatırımcıların piyasanın uzun vadeli eğilimindeki güvenini göstermektedir.

Lee, sözleriyle “Bitcoin’in sert bir 2018’i vardı ve 2019’un büyük bir bölümü için, giderek tırmanıyordu ve toplayabileceğimiz şeylerden dolayı, olumlu şeyler olduğu için” dedi. Birçok eski balina cüzdanının bitcoin aldığını biliyoruz, bu yüzden yavaş bir birikim oldu. ”

Ayrıca, Lee kurumların son dalgalanmaya katkısını açıkladı. Geçtiğimiz dört ay içinde, bitcoin kurumsallaşmada 2009’dan 2018’e kadar geçen dokuz yıldan daha fazla ilerleme kaydettiğini tartışıyor. Fidelity, ICE ve Nasdaq gibi finans kurumları aktif olarak c.ryptocurrenciesAsya’da SBI Holdings, Samsung ve Kakao gibi büyük şirketler, aynı zamanda kripto para birimi sektöründe de anlamlı bir şekilde yer almaya başladı. Lee, “Sonunda 1 Nisan’da büyük bir hamle yaptığımızı düşünüyorum.”

Bitcoin Bağımsız Fiyat Hareketi
Geçtiğimiz iki ay, Theco, OmiseGO ve Decred kaydının yüzde 8 ila 20 aralığında olduğu belirteçlerle bitcoin’den bağımsız olarak kripto varlık fiyat hareketlerini gördü. Bu uzun bir süre sonra ilk kez oluyor.

Tarihsel olarak, alternatif kripto para birimlerinin fiyatı genellikle Bitcoin fiyatının eğilimini izler. Belki, ShapeShift CEO’su gibi Erik Voorhees, kripto para birimi piyasasında bağımsız fiyat hareketi ile olgunlaşma belirtileri gösterdiğini öne sürdü.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz