single-image

Rusya, Dijital Varlıkları İki Hafta İçinde Yasallaştırıyor

İki hafta içinde, dijital varlıklar ve ICO’lar yasal statü kazanması için Rusya’da düzenlenmeler yapılacak. Ancak Facebook’un yeni Libra para birimi dahil edilmeyecek.

Yerel basında Tass gazetesinde haberde, Rus Devlet Duma’nın dijital varlıklar hakkındaki uzun süredir beklenen yasayı iki hafta içinde kabul etmeye hazır olduğunu belirtti . Maliye Bakan Yardımcısı Alexei Moiseev’in yakın tarihli bir röportajında ​​Atıfta bulunulan haberde,

“Tasarıyı tartıştık ve geçen haftaki toplantıda metnin son halini kabul ettik. Temel olarak, şimdi her şey halledildi. Son revizyonları yapıyoruz ve umarım iki hafta içinde ikinci okumaya uyarlamaya hazır olacağız. ”

Duma, İlk Para Tekliflerini (ICO) düzenleyecek ayrı bir yasa tasarısını da kabul edecek. Bu kavram, kitle fonlaması yoluyla fon yaratmanın alternatif yolları hakkında daha geniş bir kanunun parçası olacak.

Mayıs ayında, parlamentonun alt odasının mali piyasa komitesi başkanı Anatoliy Aksakov, yasama meclislerinin kripto para birimi yasasının kabul edilmesini geciktirmek zorunda kaldıklarını söyledi. Bunun nedeni, teklif edilen mevzuatın terminolojisini genişletmek için Finansal Eylem Görev Gücünün (FATF) gerekli olmasıdır. Ancak, yasanın bahar oturumunun sonunda Haziran ayında kabul edileceğini doğruladı.

Özellikle, bu yılın başlarında, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin parlamentoya 1 Temmuz 2019’a kadar kripto para birimi mevzuatını kabul etme talimatını verdiğini hatırlatmak gerekir .

Bu arada, Rus makamları, dünkü ilan edilen Facebook’un Libra para birimine karşı sert bir eleştiriyi ifade eden dünya çapındaki siyasi gruba katıldılar .

Rusya, Libra’yı yasallaştırmayacak, ancak Rus vatandaşları yabancı Kripto Para ticaret platformlarında satın alabilecek, Aksakov yerel radyo istasyonu Kommersant FM ile yaptığı röportajda, “Bence, Facebook para yasal olarak kabul edilmeyecek Rus topraklarında ödeme yapılması. ”

Rusya, ulusal finansal sistemi tehdit edebilecek olduğundan, kamu blokajlarına dayalı kripto para birimi araçlarının aktif dolaşımını yasallaştırma planlarına sahip değildir. Üstelik, ülke, bu tür paraların ticareti için kripto para birimi borsalarının ve ticaret platformlarının oluşturulmasını sınırlayacak veya hatta yasaklayacağını söyledi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz