single-image

Binance Futures Günlük Hacmi Hızla Yükseliyor

Binance Futures günlük hacmi son birkaç gün içinde kelimenin tam anlamıyla patladı. Cumartesi günü, 2,5 milyar dolara yakın bir değere ulaştı ve bu yakında yeni seviyesi olabileceğini kanıtlayabilir.

Daha bir kaç hafta önce Binance Futures’ın günlük olarak 700 milyon dolar kazandığını hatırlatmak gerekir. Yeni gelecek platformu için o zaman bir ‘rekor’ oldu.

Cumartesi günü, Binance futures toplamda yaklaşık 2,5 milyar dolar kazandı . Bu sadece iki hafta önce olan 3 katın üzerinde bir şey.

Günlük hacim o zamandan beri biraz azalmış olsa da, ertesi gün hala 1,5 milyar dolar seviyesinde devam ediyor. Şimdi, tekrar 2 milyar dolar’lık satış hacmini geri gelmesi muhtemel gözüküyor bu durum gerçekleşirse yakında Binance için yeni bir normal seviye haline gelebilir.

Hacimdeki yükseliş muhtemelen Bitcoin’in kendi patlayıcı yükselişinden kaynaklanıyor. Önde gelen şifreleme para birimi , sadece 10 dolar olduğu için en büyük günlük kazancı bildirdi . Tabii ki, Bitcoin’in fiyat patlaması da, işlem hacmi genelinde yükselişe geçti. Bununla birlikte, Binance Futures açık bir şekilde kazananlardan biri gibi görünüyordu ve rekor hacminin geç kaldığını bildirdi.

Bununla birlikte, Binance Futures, vadefli işlem için tek borsa değildir. Bakkt son zamanlarda oldukça hareketli ve birkaç gün önce işlem hacminde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldı. Bitcoin fiyat artışı, Bakkt’ın vadeli işlem hacminin 4,8 milyon dolara iki katına çıkmasına neden oldu.

Bakkt’ın işlem hacmi hala Binance Futures ile karşılaştırılamayacak seviyede, ancak bu onların hedef kitlesi nedeniyle olabilir. Binance Futures daha çok perakende yatırımcıya yönelikken Bakkt, kurumlara yönelik düzenlenmiştir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz