single-image

Ripple’nın XRP ABD Dolarına Karşı % 9 Değer Kazandı

Önde gelen kripto para birimlerinden Ripple (XRP) Çarşamba günü , Swift’in bir blok zinciri konsorsiyumu olan R3 ile bir ortaklık kurduktan hemen sonra % 9 artış yakaladı.

Brüksel merkezli küresel bankacılık devi Swift bugün R3’ün ticaret finans platformunu kendi Global Payments Innovation çözümü (GPI) ile entegre edeceğini açıkladı. Paris Fintech Forumunda konuşan CEO Gottfried Leibbrandt, platformların yalnızca sınır ötesi ödeme çözümleri arasındaki potansiyeli keşfetmek için yapılacağını açıkladı.

Leibbrandt CNBC’ye “daha sonra ticaretinde R3 blok zinciri ile platformunda bir ödeme başlatabileceğiniz bir konsept kanıtı ilan ediyoruz ” dedi.

Daha önce, R3, Ripple Labs’in XRP belirtecini Corda platformları için bir varlık olarak entegre etmişti. Ayrıca, sınır ötesi ödemelerde XRP’yi test etmek için Barclays ve Kanada Kraliyet Bankası gibi küresel bankacılık devleriyle ortaklık yaptılar. Bununla birlikte, Eylül 2017’de R3, Ripple Labs’ı 5 milyar XRP’lik bir satın alma anlaşmasını ihlal etmek için yasal bir anlaşmazlık haline getirmişti. Daha sonra konuyu çözdüler ve Riplle XRP, R3’ün açık kaynaklı blok çözümününe entegre edilen ilk Kripto parası oldu.

Bu durumda XRP kripto para biriminin R3 anlaşmasının bir parçası olarak gündeme geldiğine göre, Swift muhtemelen ölçeklenebilirliği ve temel oynaklığı açısından Ripple test edecek. Bu tek başına, XRP’nin vaat ettiği potansiyel kârlılık konusunda spekülasyon yapmak için bekleyen tüm XRP boğalarını heyecanlandırdı. Bununla birlikte, yalnızca tam anlamıyla bir entegrasyon, XRP’nin gelecekteki olası talebini doğrulayacaktır. Swift’in katılımı, Riplle XRP boğaların fiyatlandırma için güçlü bir zemin oluşturmasına izin verecek gibi görünmekte.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz