single-image

Binance’de Kredi Kartı ile Kripto Para Dönemi Başlıyor

işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para değişim borsası olan Binance, kullanıcıların kripto para birimleri satın almasını kolaylaştırmak amacıyla yenilik başlatıyor.

Borsa Perşembe günü yaptığı açıklamada, Visa ve MasterCard kredi kartlarıyla alışveriş yapabilmek için İsrail merkezli ödeme şirketi Simplex ile ortaklık kurduğunu duyurusunu yaptı.

Başlangıçta, bitcoin (BTC), ethereum (ETH), litecoin (LTC) ve Ripple (XRP) için kredi kartı ile alım satım desteklenecek. Daha sonra borsa tarafından sunulan 151 diğer kripto varlıklar için de işlem gerçekleşebilecek.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, “Kripto endüstrisi hala başlangıç aşamada ve dünyadaki paranın çoğu hala fiatta” dedi. “Fiat ağ geçitleri inşa etmek, ekosistemi büyütmek, benimsemeyi arttırmak ve daha fazla kullanıcıya kripto eklemek için şu an ihtiyacımız olan şey.”

Binance bu konuda bazı ülkeler ve bölgeler için; Irak, Küba Afganistan ve Libya dahil olmak üzere hizmetten çıkarıldı . ABD’de altı eyalet de desteklenmiyor, New York, Connecticut, Hawaii, Georgia, New Mexico ve Washington.

Ücretlerle ilgili olarak , Simplex bir işlemin % 3,5 minimum 10 ABD Doları (sabit ücret) ile ücretlendirir. Günlük limit kullanıcı başına 20.000 ABD Doları, aylık maksimum kullanıcı başına 50.000 ABD Doları olarak belirlenmiş.

Dahası firma ekliyor: “Simplex ödeme işlemleri yerel banka politikalarına tabidir. ihraç eden bankalar, kullanıcıların desteklenen bir alanında bulunup bulunmadıklarına bakılmaksızın, kendi hükümleri uyarınca ücretleri düşürebilirler. ”

2014 yılında kurulan Simplex , Şubat 2016’da A Serisi finansman turunda 7 milyon dolar topladı . Yatırımcılar arasında madencilik şirketleri Bitmain ve Cumberland Mining, diğerleri arasında daha önce Coinbase’e yatırım yapan Crowfunding platformu olan FundersClub vardı. Kasım ayında, ödemeler firması trader’ların kredi kartı ve bankamatik kartı ödemeleri yoluyla bitcoin, ethereum ve litecoin satın almalarını sağlamak için Singapur merkezli kripto borsası KuCoin ile ortaklık kurmuştu.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz