single-image

Çin Bitcoin Madencilerinin Banka Hesaplarını Donduruyor

Yerel basında çıkan haberlere göre Çin, Yuan’ın devalüasyonunun ardından şiddetlenerek Çin birçok bitcoin madencisinin banka hesaplarını dondurdu.

Çin’deki köklü bir haber kaynağı olan Jinse, “Birçok madenci ve tüccarı, birçok madenci banka kartının donmuş olduğunu söyledi” diyor.

Özellikle adını vermedikleri bir madenci den bahsediyorlar. Madenci, kartının 4 Haziran’da aniden donmuş olduğunu iddia etti.

Neden olduğunu bulmak için araştırdığında, kendisinin madenci oldu söylendi ve kara para ile ilgisi olmadığını kanıtlamak için bilgi sağlaması gerektiği bildirildi.

Bu baskı para aklama himayesi altındadır, ancak Çin’deki bitcoin madenciliği sıcak noktalarından biri olan Sichuan eyaleti son zamanlarda madencilerin ‘temizlenmesine’ başladığı görülmekte. bazı endüstriyel madencilik tesislerinin bu şekilde kapatılmasının nedeni, doğrudan güç kullanmalarıdır.

Yani, ulusal şebekeden ziyade kendilerinin inşa ettikleri yakındaki hidroelektrik santrallerinden güç kullanmaktadır.

Çin’de bir kripto borsası olan QBTC, şu anda işleme koyulmayan para çekme işlemleri ile soruşturma altında.

Başka bir raporda, “Huobi’nin tezgah dışı ticaret platformunda OTC işlemlerinin büyük ölçüde dondurulduğu anlaşılıyor”.

Tezgah Üstü (OTC) yatırımcıları gibi Localbitcoin’e ait yaklaşık 4.000 banka hesabı dondurulmuştur.

Diğer raporlar, Huobi gibi anaakım platformların yetkililerle yakın işbirliği içinde olduklarından kendilerini etkilemediklerini gösteriyor.

Bununla birlikte, tüccarlara ait hesapların kitlesel bir şekilde dondurulması ve şimdi de madencilerin OTC tüccarlarına bitcoinlerini sattıkları madenciler bile var.

Bununla birlikte, Bitcoin’in hashratının son zamanlarda belki de kısmen etkilenmemesi nedeniyle, madencilik üzerindeki potansiyel bir baskı yıllardır Çin merkezli birçok bitcoin madencisinin ekipmanlarının bir kısmını yakın bölgelere, Amerika’ya, hatta İran’a ve hatta İzlanda’ya taşıdığı tahmin ediliyor. ucuz enerjiye veya uygun iklime sahip diğer yerler gibi.

Buna ek olarak, Çin’de madencilerin bundan etkilenip etkilenmeyeceği ya da Çin’in bu çok düşmanca atmosferi daha da genişletip genişletmeyeceği belli değil.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz