single-image

Bitcoin için 3.000 Doların Altı Mümkün

Btcoin’in fiyatının 3.000 ABD dolarının altına düşmesi ihtimali birçok yatırımcıya korkutucu geliyor ve bunun iyi bir nedeni var,bitcoin de tüm zamanların en yüksek seviyesinin bir yıl öncesine göre yaklaşık 20.000 ABD Doları olduğunu ve fiyatın neredeyse yalnızca o zamandan bu yana sürekli düştüğünü unutmayın ve şu anda yine bir başka düşüş kesinlikle en kötü kabus gibi görünüyor. Ama bu gerçekten kıyamet senaryosu mu yoksa beklenilen bir şey mi?

Multicoin Capital’in genel ortağı ve blockchain şirketi Civic’in CEO’su Twitter hesabından . “Bitcoin için 3.000 Doların altına düşersek, ‘kripto kışı’ ‘kripto nükleer kışı’ olacak …” diye yazdı . Ayrıca daha önce “Bitcoin ayı piyasası, piyasa bir dip olduğunu göstermiyor ve sona ermiyor” dedi. Piyasalar diplerin olmadığını gösterdiğinde genellikle biter… ”

Ancak Lingham, Bitcoin fiyatına ilişkin karamsar tahminini açıklamadı. Çin Yeni Yılı’nın fiyatı o zamana kadar düşüreceği teorisini ortaya koyuyor.Geçen yıl için O zamanlar Bitcoin 11,786 dolardan 6,430 dolara düştü. Çin Yeni Yılı genellikle Bitcoin fiyatındaki değişimin önemli bir faktörü olarak kabul edildi, ancak genellikle yukarı yönlü bir trendde: 2015’ten itibaren, Bitcoin’in Ocak ayında değerini kaybettiği ve Şubat ayında geri kazandığı bir trend belirlendi, ancak bu durum Ayı koşusu yıl boyunca devam ettiğinde 2018 yılında kırıldı.

Çin’deki kripto para birimleri yasağı ile, aylarının piyasalar üzerindeki etkileri şüphelidir. Aynı zamanda toplumdakilerin inandığı şey de budur: “Piyasa geri çekilmesi ile takvimdeki bir tarih arasında bir fark var. Korelasyon beklenmiyor ”diyor.

Bitcoin’in 3.000 Doların altına düşmesinin beklendiğine ve bunu çokta sıra dışı bir şey olmayacağına inanan birçok kişi var. Bunlardan biri, kısa bir süre önce tweetlenen kripto araştırmacısı ve analist Willy Woo, “sırada 2,200 USD – 2,800 USD aralığında satın alınan çok fazla kripto para vardı, bunun muhtemel bir birikim olduğu konusunda hemfikir olduğumu düşünüyorum. fiyat bu aralığın daha düşük bir kısmını belirleyecek.

Forbes katkısı ve tüccarı Naeem Aslam, panik için bir neden görmeyen bir başkasıdır. “Bu yıl için hala güçlü bir umut var. Bitcoin ETF’leri için onay almak isteyenlerin yeni bir başvuru yapmak için bolca vakti var ”diye ekliyor,“ Aklımda, ETF onayının piyasalar ve pazarlar için olumlu bir olay olacağına hiç şüphe yok. Aslında, birçok diğer önemli haberin de aynı anda takip edeceğini varsaymak çok zor değildir. Çünkü herkes arka rüzgarın gücünü kullanmak istiyor ve bir dizi iyi haber fiyatı daha da arttırmalı. ”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz