single-image

Ripple Yönetim Kuruluna Eski ABD Saymanını Atadı

Ripple Salı günü yaptığı açıklamada, ABD’nin 43. saymanı Rosie Rios’un yönetim kuruluna katılacağını bildirdi. Ripple ayrıca, daha önce fintech firmaları Green Dot ve PayNearMe’de yönetici olan Kristina Campbell’ı finans müdürü olarak işe almıştı. SEC, Ripple ve iki yöneticisi hakkında yasadışı bir menkul kıymet teklifi yürütmekle suçlamaktadır.
Ripple Salı günü yaptığı açıklamada, şirketin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan bir davayla mücadele ederken eski ABD Saymanı olan Rosie Rios’u yönetim kuruluna atandığı bilgisini paylaştı .

Ripple, Başkan Barack Obama’nın altında görev yapan ABD’nin 43. saymanı Rios’un yönetim kuruluna katılacağını ve daha önce fintech firmaları Green Dot ve PayNearMe’de yönetici olan Kristina Campbell’i finans müdürü olarak işe alacağını söyledi.

Rios yaptığı açıklamada, “Kariyerimi, durgun süreçlere yeni ve yenilikçi çözümler getirmeyi gerektiren finansal katılım ve yetkilendirmeye adadım” dedi.

“Ripple, ödemeleri küresel olarak kolaylaştırmak için önemli ve meşru bir rolde kripto para biriminin nasıl kullanılacağına dair en iyi örneklerden biridir.”

San Francisco merkezli Ripple, bankalar ve diğer finans kurumları için sınır ötesi para göndermek için blockchain teknolojisini kullanıyor ve platformunu bankalar arası mesajlaşma ağı SWIFT’e göre daha verimli bir alternatif olarak tanıtıyor. Ancak aynı zamanda, saniyeler içinde bir para birimini diğerine dönüştürmek için bir “köprü para birimi” görevi görebileceğini söylediği bir dijital varlık olan XRP’yi kullanıyor.

Ripple Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük bir yasal sorunla karşı karşıya. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu , Ripple , kurucu ortak Christian Larsen ve CEO Brad Garlinghouse’u, XRP satışları yoluyla 1,3 milyar dolardan fazla para topladığı iddia edilerek yasadışı bir menkul kıymet toplamakla suçlanıyor. Buna karşılık Ripple, XRP’nin bir yatırım sözleşmesinden ziyade bir para birimi olduğunu iddia ederek SEC iddialarını reddediyor.

Garlinghouse yaptığı açıklamada, “Rosie’nin kamu ve özel sektördeki deneyimi özellikle de endüstri kripto’nun geleceğini tanımlamaya çalışırken, Ripple’a paha biçilmez bir bakış açısı sağlıyor.”
“Hızlı uluslararası büyümemize devam ederken ve ABD’de yasal düzenlemelerin netliğini savunurken, onları takımda bulundurduğumuz için son derece şanslıyız”.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz