single-image

Litecoin (LTC) Karma Hızı % 40’a Kadar Düştü

Litecoin karma hızı geçtiğimiz ay yapılan halving ödül yarılamasndan sonra düşüyor ve neredeyse % 40’a düştü, madencilerin ağdan ayrıldığı görülmekte. Bunun nedeni, 5 Ağustos’taki blok ödülünün yarısı olarak düşünmek doğru bir düşünce olabilir.

LTC Ağustos’ta sahip olduğu Madencilik Gücünün % 30’unu Kaybetti. Ağustos ayında ağda hashrate 523 TH / s’den nereyse 295 H / s’ye düştü. Ayrıca, ağ ağustos ayında madencilik gücünün % 30’unu kaybetti ve kayıp sürüyor. LTC, yüksek likidite ve bu yılki iyi performansı nedeniyle lider altkoinler arasındaki konumunu sürdürmeye devam ederken, karma gücündeki bu sert düşüş kripto para için hiç iyi bir haber değil.

Bilindiği gibi 5 Ağustos’ta, blok ödülü 25 LTC’den 12.5 LTC’ye düştü. Bu durum fiyatta ani yükselişe yol açtı ve kısa süre sonra 69.22 dolara düşmesinden önce zirvede neredeyse 140 dolara ulaştı.

Weiss Crypto Ratings tarafından atılan son tweet , ödül yarılanması Litecoin’i saldırılara karşı savunmasız bırakabilir, ayrıca, ödül yarılanmasının mutlaka fiyat artışına yol açmayabileceğini, ancak ve maalesef ağdan çıkacak madencilere yol açabileceğini belirtmektedir.

Buna rağmen, fiyattaki düşüş ve platformun yarıya indikten sonra maruz kaldığı hassas konum, altcoinlere yönelik olumsuz bir tutum da zayıf bir LTC piyasa fiyatı için kilit bir faktördür. Dahası, 10 Ağustos’ta, Litecoin’in ödül yarısını almasından sadece 5 gün sonra bir saldırı geçirdi. Böyle bir saldırı girişiminde hacker, kullanıcının kişisel cüzdanlarına küçük / küçük bir miktar kripto para birimi gönderir ve sonra her bir adresin işlemsel aktivitesini izlemeye çalışır.

Litecoin madenciliğinde aynı zamanda eski L3 model madencisinin artık verimmli hizmet etmediği ve blok zincirinde rekabet avantajı sağlamadığı için karlı değildir . Ayrıca, blok başına 12,5 Litecoin (LTC) ödül madencilikten kaynaklanan elektrik maliyetlerini göz önünde bulundurarak madencilerin faaliyetlerine devam etmelerine yetmeyecek çok küçük bir miktardır.

Önceden, Litecoin yenilikçi uygulamaların eksikliğinden dolayı ün kazanmıştı ve kripto varlık aktif yenilikler, tanıtımdan hemen bir yıl yada daha uzun bir süre sonra tekrar durgunluk aşamasına geldiği görülüyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz