single-image

Binance Araştırma Raporunu Yayınlandı

lider Kripto para borsası Binance, önemli güncellemeleri ve gelişmeleri nedeniyle son zamanlarda birçok kez ilgi odağı oldu. Binance yakın zamanda, 2019 yılının 2. çeyreğinde kripto varlıklarının yüksek oranda korele olup olmadığını anlatan yeni bir araştırma raporu ortaya koydu.

Araştırma raporu, kripto para birimi ve dijital varlık pazarının, 2017’den bu yana pazarın genel pazar sınırına göre ölçülen en iyi 3 aylık büyümesini yaşadığını belirtti.

“Bitcoin (BTC), 2019 yılının ilk çeyreğinde diğer kripto varlıklarla yüksek bir korelasyon sergiledi, ancak ikinci çeyrekte önemli ölçüde düştüler, bu sırada Bitcoin fiyatı % 300 arttı ve pazar baskınlığını % 60’ın üzerine çıkardı neticede yıl için yeni zirveler belirledi.”

Bu yılın ikinci çeyreğinde, kripto para birimi pazarı, mevcut kripto para birimi varlıklarıyla düşük ortalama korelasyon gösteren Binance Coin, LINK ve Bitcoin SV gibi ilaveler aldı.

“Birinci Çeyreğe uygun olarak, İş Kanıtı varlıkları, PoW olmayan madeni paralarla karşılaştırıldığında daha yüksek korelasyon gösterdi. İlginçtir ki, PoW kripto para birimi ortalama korelasyonları ikinci çeyrekte 2019 yılının ilk üç ayına göre en fazla düşenler oldu. ”

Binance, kripto varlık pazarının toplam performansının 2019 Ocak-Haziran döneminde “son derece olumlu” olduğunu belirtti. Kurum tarafından sağlanan veriler, 2018 yılının sonlarına doğru en kötü zamanlara kıyasla pazarın katlanarak arttığını gösterdi. Analize göre, kripto para endüstrisi son çeyrekte % 139 oranında artarak, 2014’ten bu yana en iyi üçüncü performans dönemini gerçekleştiren bir performans ortaya koydu.

“Dolar cinsinden, kripto paralar toplam ABD doları değeri 2019 yılının ikinci çeyreğinde, rekor bazında ikinci en yüksek çeyreklik büyüme olan ancak 2017 yılının 4. çeyreğinde gerçekleşen boğa koşusunun arkasında yer alan yaklaşık 199 milyar dolar artış gösterdi.”

Binance, son zamanlarda Dogecoin borsada listelemeye karar vermesinin ardından haberlerde önemli yer aldı ve ardından 262 günün en yüksek seviyesini kırdı. Kripto para birimi, Binance’in “… Dogecoin olacak” diyen tweet atmasından sonra 0,03015 Dolar’dan 0,0495 Dolara yükseldi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz