single-image

Kripto Paraları Yalnızca Tüm Paranızı Kaybetmeye Hazırsanız Satın Alın

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, kripto para birimleri ve yükselen değeri sorulduğunda “Onların gerçek bir değeri yok” dedi. “Bunu tekrar açıkça söyleyeceğim,” diye ekledi. “Yalnızca tüm paranızı kaybetmeye hazırsanız satın alın.”
İngiltere Merkez Bankası (BOE) Başkanı Andrew Bailey Perşembe günü yaptığı açıklamada, Kripto para birimlerinin “gerçek bir değeri yoktur” ve onlara yatırım yapan kişilerin tüm paralarını kaybetmeye hazır olmaları gerektiğini söyledi.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki bu keskin hareketler bazı yatırımcılara, bitcoin’in 20.000 dolar ‘a yükseldiği, ancak bir yıl sonra 3.200 dolar’ a kadar düştüğü 2017 kripto kışını hatırlattı.

Perşembe günü kripto para birimlerinin yükselen değeri hakkında bir basın toplantısında sorulan soruya Bailey, “Onların gerçek değerleri yok. Bu, insanların onlara değer vermediğini söylemek anlamına gelmez, çünkü dışsal bir değere sahip olabilirler. Ama içsel bir değerleri yok. ” “Bunu tekrar açıkça söyleyeceğim,” diye ekledi. “Yalnızca tüm paranızı kaybetmeye hazırsanız satın alın.”

Bailey’nin yorumları İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesinden (FCA) benzer bir uyarıyı yineledi .
Finansal hizmetler gözlemcisi Ocak ayında yaptığı açıklamada, “Kripto varlıklara veya yatırımlara ve bunlarla bağlantılı kredilere yatırım yapmak, genellikle yatırımcıların parasıyla çok yüksek riskler almayı içerir” dedi.

“Tüketiciler bu tür ürünlere yatırım yaparsa, tüm paralarını kaybetmeye hazırlıklı olmalıdır.”

Daha önce FCA’nın genel müdürü olan Bailey, uzun zamandır kripto konusunda şüpheci olarak biliniyor . Daha öncede bu tip uyar ve açıklamalarda bulunmuştu.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz