single-image

CME Group Mikro Bitcoin Vadeli İşlemlerini Başlattı

Kripto para türevlerine yönelik artan perakende talebinin bir sonucu olarak, Chicago merkezli CME Group mevcut Bitcoin türev sözleşmesinin daha küçük boyutlu bir versiyonu olan Mikro Bitcoin vadeli işlemlerini Pazartesi günü Amerika Birleşik Devletleri’nde başlattı.

ABD türev borsası devi ilk olarak Mart ayında bu mikro Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin özelliklerini açıkladı . Bu sözleşmeler Bitcoin’in 1 / 10’u boyutunda olacak ve kripto türevlerine olan talep ile borsanın mevcut müşteri tabanını genişletmesi amaçlanmaktadır. “Mikro Bitcoin vadeli işlemleri, bir bitcoinin onda birinde, kurumlardan sofistike, aktif tüccarlara kadar geniş bir piyasa katılımcısı yelpazesinin bitcoin için ince ayarlamaları ve iyileştirmeleri için verimli ve uygun maliyetli bir yol sağlayacaktır. CME Group’un Global Hisse Senedi Endeksi ve alternatif yatırım ürünleri Başkanı Tim McCourt, CME Group’un standart Bitcoin vadeli işlemlerinin faydalarını korurken yeni ticaret stratejileri sağlayacaktır” . CME’nin eski Bitcoin vadeli işlemlerine benzer şekilde, mikro sözleşme aynı temel referans endeksine, CME CF Bitcoin Referans Oranına dayanmaktadır ve nakit olarak ödenecektir.
Genesis Trading’in Türevleri Başkanı Joshua Lim, “Mikro Bitcoin vadeli işlemleri, Bitcoin vadeli işlemlerinde daha ayrıntılı açığa çıkma için gerçek bir piyasa ihtiyacını karşılıyor,” dedi. “Daha fazla yatırımcı bu pazara erişebilecek ve ticaret yapabilecek ve Genesis gibi opsiyonlu likidite sağlayıcıları daha hassas bir şekilde riskten korunma sağlayabilecek.”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz