single-image

Ripple (XRP) Yükselmeye Hazır Görünüyor

Kripto Paraların çoğu, geçen yıl genel olarak oldukça iyi performans gösterdi. Sonunda aşağı yönde bir düzeltme yapılsa bile, önemli fiyat artışları görülmüştür. Bununla birlikte, piyasanın en değerli 3. kriptosu olan XRP genel olarak silik kaldı denilebilir. Ancak 2020 XRP açısından gibi görünüyor sadece 750 gün süren uzun ayı piyasası bitiyor olabilir ve XRP fiyatı için harika bir yıl olabilir.

Şu anda XRP 0,25 dolardan işlem görüyor. Fiyat, tam olarak cesaret verici olmasa da, önceki seviyelerden 0.23 dolar’dan yükselişe geçmiş gibi duruyor. XRP uzun süredir istikrarlı bir şekilde değer kaybetti . Bu iniş, geçen yıl bile genel pazarın toplanmaya başlamasıyla uzun bir süre bozulmadı. Neredeyse 2 yıldan biraz fazla zaman düşüş piyasası devam etti fakat şimdi bir yükseliş için hazırlanıyor gibi görünüyor.

@GalaxyBTC’den bir tweet’egöre , XRP “750 günlük ayı piyasasına güle güle” diyecek ve pompalamaya başlayacak. XRP çizgiyi aşarsa, önümüzdeki birkaç hafta içinde etkileyici bir boğa koşusunun başlaması için çok iyi bir şansı var.

Bu hamlelerin en büyüğlerinden biri, MoneyGram ile Ripple ortaklığıdır. Ripple 2019’da çokuluslu ödeme şirketine 2 aşamada 50 milyon dolar yatırım yaptı . Yatırım Ripple’a MoneyGram’ın yaklaşık % 10 hissesini sağladı.

Bunun dışında iki şirket arasındaki ortaklık XRP’nin ne kadar faydası olduğunu gösteriyor. MoneyGram, sınır ötesi işlemleri gerçekleştirmek için Ripple’ın İsteğe Bağlı Likiditesini (ODL) kullandığını defalarca açıkladı. ODL bu işlemleri çok daha hızlı ve çok az işlem ücretleri ile çözmektedir. XRP’yi iki yerel para birimi arasında bir köprü olarak kullanıyor ve XRP’nin benimsenmesini artırıyor.

MoneyGram’ın yanı sıra Ripple, TransferGo, Interbank , SendFriend, Mercury FX , TranspayGo, Euro Exim Bank ve diğerleri de dahil olmak üzere birçok finansal hizmet firmasıyla ortaklık kurdu . RippleNet’in bir parçası oldukları için bu kurumların tümü XRP’ye doğrudan veya dolaylı olarak yardımcı olacak.

Bazı analistler konu hakkında oldukça fazla iyimser, bazıları 2020’de XRP için 145 dolarlık uçuk bir tahmine bulunmaktadır. Tabi ki kripto para piyasasında bu gibi yükselişler daha önce yaşanmış olsa da zaman içinde XRP nin sağlayacağı performansı yakından takip etmeye devam edeceğiz.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz