single-image

Ripple Destekli MoneyGram Aralık Ayında Rekor Kırdı

Uluslararası para transferlerinin en büyük sağlayıcılarından biri MoneyGram ve Ripple’ın , tatil sezonu iyi sonuçlar elde etti. Yakın tarihli bir raporda , para iletim devinin 1 Aralık – 25 Aralık arasındaki işlem hacminde bir önceki yıla göre yüzde 70 oranında bir artış olduğu ortaya çıktı. Amerika Birleşik Devletleri dışında, firma aynı dönemde çevrimiçi işlem hacminde yüzde 120 artış kaydetti.

Aralık ayında, MoneyGram’ın tüm çevrimiçi pazarları işlem hacminde çift haneli büyüme yaşadı. Raporda ayrıca MoneyGram’daki tüm çevrimiçi işlemlerin yüzde 80’inin cep telefonları üzerinden gerçekleştirildiği belirtildi.

MoneyGram, sürekli değişen tüketici davranışı ve 3 milyardan fazla akıllı telefon kullanıcısı sayesinde dijital pazara ve büyük uluslararası pazarlara yatırım içeren ürün çeşitlendirmesine odaklandığını söyledi.

MoneyGram CEO’su Alexander Holmes, şirketin mevcut misyonunun paranın hareketini seferber ettiğini belirtti. Holmes ayrıca şunları açıkladı.
“Mobil uygulamamızın yıl boyunca ve özellikle tatil sezonunda başarısı, tüketicilerin yalnızca kullanıcı deneyimimize değil, küresel dağıtım ağımıza da kattığı değeri göstermektedir.”

MoneyGram’ın yeniden modellenen uygulaması şimdi 2018’de başlamasından bu yana kademeli bir yükseliş trendi ile 1,6 milyondan fazla indirme yapıldı . Ayrıca şirket, geçtiğimiz yıl Visa Direct’in piyasaya sürülmesi ve 60’tan fazla pazardaki kullanıcıların sorunsuz işlem yapmalarına izin vermek için daha fazla ülke hedefleniyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz