single-image

Almanya’nın En Büyük Borsalarından Birisi Kripto İşlem Platformunu Açıyor

Almanya’nın en büyük ikinci, Avrupa’nın 9. borsa şirketi olan Boerse Stuttgart Group, 2019’un ilk yarısında bir kripto para birimi işlem platformu kurmaya hazırlanıyor.

Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, dijital varlıkların ticareti için bir mühendislik altyapısı oluşturmak üzere yerel bir finansal teknoloji şirketi olan solarisBank ile ortaklık kurduğunu açıkladı. Ülkede bankacılık lisansı ile çalışan solarisBank, ayrıca Boerse’nin bankacılık ortağı olacaktır.

Boerse Stuttgart’ın CEO’su Alexander Hoptner, “Teknoloji ve bankacılık uzmanlığı kombinasyonu ile solarisBank, dijital varlıklar için  merkezi hizmetler sunmamız için harika bir ortak” dedi.

Başlangıçta, bu kurulacak olan platformda bitcoin (BTC) ve ethereum (ETH) için işlemler etkinleştirilecek ve ilk para teklifi (ICO) platformu (şu anda geliştirilmekte) daha sonra hayata geçirilecek. İleride beklenen diğer kripto varlıklar içinde destek olunması.

Hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar için, Boerse Stuttgart’ın hisse senedi ticareti platformuna benzer özellikler sunacak olan kripto platformunda ticaret yapabilecekler. Bu, platform ilgili yasalara uygun olarak işlem yapabilmeyi içerecek.

Boerse Stuttgart ayrıca, kripto ticareti pazarına yönelik çok taraflı ticaret sistemi (MTF)  için düzenleyici bir onay istiyor. MTF, elektronik sistemleri kullanarak finansal araçların alıcılarını ve satıcılarını eşleştirmeyi sağlayan bir ticaret sistemidir.

Borsa ilk olarak, bu yılın Ağustos ayında kripto ve ICO ve token alım satım platformlarının yanı sıra kripto para birimleri için Bison ve saklama hizmetleri adı verilen bir ticaret uygulaması başlatma planlarını açıkladı. Ticaret uygulaması Boerse’nin iştiraki Sowa Labs tarafından hazırlanacak ve şirketin belirttiği ücret karşılığında serbest ticaretin hizmetine sunacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz