single-image

Ripple (XRP) Piyasa Toplam Değeri “İlan Edilenden Çok Daha Düşük” İdaası

Araştırma şirketi Ripple Market Cap’in Sadece 6,9 ​​Milyar Dolar İddiasını Ortaya sürdü
Bu , Ripple (XRP) dolaşımdaki pazar değerinin tüm XRP belirteçlerinin birleşik değeri kripto veri hizmetlerinin ve borsalarının büyük çoğunluğunda “önemli ölçüde abartıldığını” iddia ediyor, kripto araştırma firması Messari’nin yeni bir raporunda yer verilen bilgiler çarpıcı.

Messari’ye göre, Ripple (XRP) dolaşımdaki pazar fonu 6,9 milyar ABD dolar, bu da onu hem bitcoin (62,9 milyar dolar) hem de ethereum’un (12,2 milyar dolar) arkasındaki üçüncü en büyük kripto para birimine dönüştürecek .

Bu, çoğu üçüncü taraf kripto veri yayınında mevcut olandan çok farklı bir fotoğraf ortaya koyuyor. Alexa’ya göre dünyanın en çok ziyaret edilen 500 web sitesi arasında yer alan CoinMarketCap, tüm XRP’lerin dolaşımdaki değerinin 13 milyar doların biraz üzerinde olduğunu tahmin ediyor.

Messari raporuna göre Milyarlarca Ripple XRP, Dolaşımdaki Arza Yanlışlıkla Dahil Edilmiş. Öyleyse tutarsızlıktan ne sorumlu? Messari, Ripple XRP’nin çoğunluğu ile yakın olan ve ona sahip olan Ripple şirketinin ,Ripple XRP veri API’si ile doğru pazar bilgisi sağlamadığını iddia ediyor .

Daha spesifik olarak, araştırmacılar, Ripple’nin sahip olduğu 59 milyar XRP’ye ek olarak – çoğu emanette tutulan ancak bazıları sınırlı satışlar için uygun – talepte bulunduğunu iddia ediyorlar – şirket milyarlarca XRP’yi kabul etmiş kişi ve kuruluşlara dağıttı. onları satmaya ilişkin sözleşmeye bağlı kısıtlamalar var. Bu anlaşmaların bazıları açıklanmış durumda, Messari diğerlerinin yapmadığını iddia ediyor. Toplamda, 6.12 milyar dolar değerinde 19.2 milyar XRP’ye kadar olan miktar Ripple (XRP) dolaşımdaki arzına yanlış dahil edilmektedir.

Ripple yaptığı açıklama ile rapor hakkında ‘Yanlış Varsayımlara’ Dayalı Rapor Olduğunu Söyledi.Konu ile ilgili cevap veren bir Ripple sözcüsü, Messari’nin “birkaç yanlış varsayım” raporunun yanı sıra “yanlış bir piyasa değeri hesaplaması” raporunu temel aldığını iddia etti.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz