single-image

Bazı Güney Koreli Bankalar Kripto Para Borsalarıyla Çalışmak İstemediklerini Belirtti

Ankete katılan bankacılık yetkililerinden biri, diğer finansal varlıkların da benzer bir duruşa sahip olabileceğine inanıyor.Woori Financial Group, KB Financial Group ve Hana, yerel kripto para birimi borsalarıyla uğraşmamaya karar verdiklerini söyledi. Ankete katılan finans kuruluşları, bu tür bir piyasanın sahip olduğu riskleri ve bugünlerde ülkeyi yöneten mevcut düzenleyici ortamın duruşlarının arkasındaki ana nedenler olduğunu belirtti.

Karar, yakın zamanda yürürlüğe giren Özel Ödeme Yasası ve Uygulama kararnamesinin ardından Yonhap News tarafından yapılan bir ankette açıklandı . Bu tür gözden geçirilmiş kurallar kapsamında, Güney Kore kripto borsalarının, yetki alanına uymak için 24 Eylül 2021’de belirlenen bir son tarihle bankacılık sözleşmeleri düzenlemesi veya operasyonları kapatma ve hatta yasal kovuşturma riski altında olması gerekiyor. Bununla birlikte, KB gibi bankalar, ülkedeki herhangi bir kripto borsası ile iş anlaşmaları düzenleme konusunda isteksizler. “Kripto para birimleri bir gün sisteme dahil edilebilir, ancak şimdilik kara para aklama gibi suçlara dahil olma riski olduğu için işlem yapmak çok külfetli. (…) Üst düzey bir KB Financial Group yetkilisi, bunu düşünmüyorum ”dedi. Aynı doğrultuda, Woori Financial Group’un üst düzey bir yetkilisi, diğer finansal varlıkların da benzer düşüncelere sahip olabileceğine dikkat çekti. “Ancak kara para aklama ve bilgisayar korsanlığı gibi finansal kazaların yükü çok büyükken, ücretler gibi ilgili karlar büyük değil” diye ekledi.
Bazı Güney Koreli ticari banka temsilcileri, kripto borsalarıyla anlaşmaları kabul etmeden önce risk kontrollerini nasıl yapmaları gerektiğini tartışmak için geçen hafta bir araya geldi .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz