single-image

Ripple (XRP) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Ripple (XRP) hem bir platform hem de para birimidir. Hızlı ve ucuz işlemlere izin veren açık kaynaklı bir protokol platformudur. Tıpkı Bitcoin’in hiçbir zaman sadece bir ödeme birimi olarak icat edilmemiş olması gibi, Ripple de dünya çapındaki tüm uluslararası işlemleri yönetecek. Platformun kendi para birimi (XRP) vardır, ancak kullanıcıların RippleNet üzerinden kendi geliştirmelerini sağlar.

RippleNet Nedir?
RippleNet, dünya genelinde sorunsuz para işlemi sağlamak için Ripple tarafından geliştirilen çözümleri kullanan para hizmetleri, iş dünyası ve bankalar gibi kurumsal ödeme ağıdır.

Bunu bir örnek yardımıyla anlayalım: New York’ta yaşayan Bay X’in kendisine yararı olmayan bir kutu çikolata olduğunu varsayalım. Beyzbol maçıyla ilgileniyor ama bileti yok. Diyelim ki Bay Y, Los Angeles’ta yaşıyor ve çikolata kutuları için değiştirmek istediği nadir pul koleksiyonuna sahip. Ve sonra nadir bir pul koleksiyonu isteyen ve New York’ta bir beyzbol maçı için bilet sahibi olan Bay Z var.

Dolayısıyla mevcut sistemimize bakarsak, X, Y ve Z birbirlerini asla bulamazlar ve ‘değerli olmayan’ değerli eşyaları ile yaşamaya devam ederler.

Fakat Ripple dünyasıyla etkileşime girip şöyle diyebilirler: “Hey, çikolata var, beyzbol biletleri istiyorum” ve sistem bunun gerçekleşmesi için en kısa ve en ucuz kombinasyonu arayacak.

Ayrıca, platform 0,00001 ABD Doları tutarında minimum işlem ücreti ile Bitcoin dahil olmak üzere herhangi bir para biriminde işlem yapmanıza olanak tanır. DDos saldırılarını engellemek için işlem ücretsiz değil.

Ripple (XRP) Para: XRP
Xrp, Ripple ağındaki işlemi göstermek için kullanılan bir belirteçtir. Hem kripto para birimleri hem de yassı borsalar için aracı olarak hizmet eder. Bunu tanımlamanın en iyi yolu, herhangi bir başka kartın yerine geçebilecek bir ‘Joker’ kartıdır. Ripple’daki işlem maliyeti 0.00001 dolar.

İşin ilginç yanı, her işlemden sonra 0,00001 ABD Doları tutarının ortadan kalkması ve bunun tekrar doldurulamaması. Böylece her işlemle dünya 0.00001 dolar fakirleşiyor. Spam göndericilerin saldırılarını önlemek için bu şekilde geliştirilmiştir.

Ripple (XRP) Kim tarafından oluşturuldu?
Çalışan bir prototip olarak Ripple (XRP) 2004’te yeniden ortaya çıktı. Fakat dikkate değer bir yolculuk, EDonkey ağının geliştiricisi Jed McCaleb’in Ripple Labs’e yatırım yapmak için bir grup yatırımcıyı davet etmesiyle başladı.

Ripple Labs Kurucuları:
Chris Larsen: Kripto para biriminde en zengin kişi olarak kabul edilir. En iyi çevrimiçi finansal hizmetler alanında birkaç yeni girişim kurmasıyla tanınır.

Jed McCaleb: Tanınmış bir girişimci ve programcı. Stellar, Ripple ve dünya çapındaki tüm Bitcoin işlemlerinin% 70’inden fazlasını gerçekleştiren bir şifreleme para birimi Mt.Gox dahil olmak üzere birçok kripto şirketi kurdu.

Ripple (XRP) Kullanım Amaçları:
Düşük komisyon döviz değişimi imkanı sağlayın.
Hızlı uluslararası işlem, ortalama olarak tek bir işlem 4 saniye sürer.
Ödeme ekosistemleri: Kullanıcı kendi para birimini oluşturabilir ve bunu ucuz ve hızlı bir işlem için kullanabilir.
Ripple (XRP) Faydaları:
Ripple (XRP) , daha hızlı ve daha ucuz işlemlerle sonuçlanan günlük ödeme sistemi için tasarlanmıştır.
Ana odağı bankalarda kullanılmak. Bu nedenle, diğer birçok kripto para biriminde olduğu gibi çoklu düzenleme kontrollerinin konusu değildir.
Herhangi bir döviz borsası için minimum komisyon gerektirir.

Ripple (XRP) destekleyen bazı bankalar:
Birlik Kredisi
UBS
NBAD
Santander
Eksen Bankası
Westpac

Ripple (XRP) Neden Eleştirilir?
Ripple (XRP) herhangi bir işlemi dondurabilir. Buna bir örnek, kendi yaratıcısının bir milyon dolardan fazla Ripple (XRP) satmaya çalıştığı durumlarda işlem tersine döndü. Herhangi bir işlemin dondurulması temel şifreleme ilkelerine aykırı olduğu için Jed’in sözleşmeleri ihlal ettiğine dair söylentiler vardı.
Ripple (XRP) kullanmayı planlayan uzun bir banka listesi var ve bazıları için zaten test aşamasında. Gerçek parayla alım satım yapanlar platforu kullanıyor ama belirteci kullanmıyor. Yani, belki de bankalar “Ripple (XRP) içine o değil”.
Ripple’nin Geleceğine İlişkin Uzmanların Görüşleri:
Roman Guelfi-Gibbs’a göre, Pinnacle Brilliance Systems Inc.’in CEO ve Lider Sistem Tasarımcısı:

“Ripple (XRP) kesinlikle 2018’de bir çentik yukarı çıkma potansiyeline sahip, ancak 2019’da daha muhtemel olacağını düşünüyorum. Piyasa XRP gibi diğer algoritmalarda kodlanan daha fazla proje gözlemlediğinden, ETH muhtemelen bir sonraki büyüke geçecek para / jeton. Piyasaların bunu sindirmesi biraz zaman alacaktır, bu yüzden 2019’un gerçekleşmesi için muhtemel bir zaman olacağını tahmin ediyorum. Tabii ki, kripto ile, her şey olabilir, bu yüzden yakından izleyin. ”

Global Blockchain Teknolojileri Başkanı Shidan Gouran’ın sözleriyle :

“Ripple (XRP), 2018’de kripto para birimi dünyasında bir ya da iki çentik yukarı çıkması pek mümkün değil ve bu üç nedenden dolayı böyle. Birinci neden, üç para biriminin her birini en üst pozisyonlarda, kendi piyasa limitleri açısından ayıran gerçek dolar hacmidir. Bitcoin 191 milyar doların üzerinde, Ethereum 84 milyar doların üzerinde ve Ripple 35 milyar doların üzerinde. Ethereum’u yerinden etmek, kapatılması için yaklaşık 49 milyar dolarlık bir açık gerektirecektir (bu, İzlanda’nın tüm ulusal GSYİH’sının iki katından fazladır). İkinci sebep, Ripple kullanım davalarının günlük harcamalar için değil, çoğunlukla varlıkların ticareti için olmasıdır. Tüketici kripto para birimleri konusundaki farkındalığı 2018 ve sonrasında belirgin bir şekilde artacağı için, kitlelerin ilgisi sadece yatırım işlemleri için değil, para birimi olarak kullanılabilecek kripto para birimleri üzerinde olacaktır. En sonunda, üncü sebep, Ripple fiat para birimleri ile satın alınamadığı için, XRP satın almak için Bitcoin ve Ethereum gibi mevcut kripto para birimleri satın alınması gerekir. Bu Bitcoin ve Ethereum’a olan talebi beslemeye devam ediyor ve sadece piyasadaki ilk iki kripto para birimi olarak konumlarını sağlamlaştıracak. “

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz