single-image

Kripto Paralar’a Neden Yatırım Yapmalısınız?

Çevrenizdeki birkaç kişiye, “Para piyasasındaki en yeni eğilim nedir?” Diye sorun . Cevap Kripto Para olacaktır . Bilgisayar bilimi unsurlarını ve matematik teorisini içeren Kripto Para, kuşkusuz manşetlere taşındı ve 2018’de değerli bir yatırım stratejisi olup olmadığına dair tartışmayı gündeme getirdi. Kripto para birimlerine yatırım yapmalı mıyım?

Önce bu Şifreli Para Birimi Formuna Giriş Yapalım
Dünya ekonomik olarak güvensiz hale geliyor. Günümüzde internetin sürekli gelişen bu doğası ile insanlar, zor kazandıkları paralarını, sadece çok güvende olmayan, aynı zamanda katlanarak büyüyen bir platforma yatırmanın daha önemli olduğunu hissetmeye başlamışlardır. Kripto para birimi, özellikle Bitcoin bu şekilde ortaya çıktı.

Kripto para birimi ilk olarak 2009 yılında uygulamaya konmuştur. Tabi, izleyen yıllarda daha da büyümüş, ancak Bitcoin’in birim başına 266 $ ‘lık bir rekorla zirveye çıktığı dönemde, Nisan 2013’te medyanın dikkatini çekti. Bu dijital varlık özellikle çevrimiçi bir değişim aracı olarak işlev görecek şekilde geliştirilmiştir. Tercihen güvenlik önlemi alan kriptografi ile yönetilir ve korunur.

Bu şifreli para biriminin temel işlevi, aktarımlarınızı ve satın alımlarınızı güvenli kılmaktır; çünkü net bilgiler yalnızca izleyebileceğiniz kırılmaz bir koda dönüştürür. Kripto para piyasasının, sizin gibi insanları birer Zengine çeviren üssel bir hızla büyümesinin ana nedenlerinden biri olabilir.

Ama bu sadece para kazanmak ve transfer yapmakla mı ilgilidir diye düşünebilirsiniz. Teknoloji ile, Blockchain Teknolojisi olarak adlandırılan temel şifreleme, hayatımızda bazı heyecan verici değişiklikler yapma potansiyeline sahip, daha iyisi için. Bu kripto dünyasının sizin için mağazada ne olduğunu bilmek ister misiniz?

Bazı insanlar için Bitcoin gibi kripto para birimlerine yatırım yapmak ciddi bir meseledir. Siz de onlardan biriyseniz, o zaman kripto para biriminin bileşenlerini yıkmanın ve neden yatırım yapmanız gerektiğini görmenin zamanı geldi.

İlk sebeple başlayalım

Güvenlik
Kripto para birimi, esas olarak kriptografi güvenliğine dayalı bir sistemdir. Şimdi, Kriptografi ile ne demek istiyoruz? Burada bir örnek alalım,

Paranızı bankanıza yatırıyor ve paranızı ve banka bilgilerinizi güvende tutmak için BT departmanına güveniyorsunuz.

Aksine, şifreleme para birimine yatırım yaptığınızda, insanlara güvenmekten çok matematiğe güvenirsiniz. Ve bu, bugün bu sistemi piyasada öne çıkaran şeydir.

Blockchain teknolojisi , hesabınızın herhangi bir şekilde riske atılmasını önleyen kripto para biriminin niteliğidir. Bu sistem yatırımcıların madencilerin dışında işlemlerine katılma şansı olmadığından emin olduklarını garanti eder.

Ayrıca, güvenliği daha da vurgulayarak, kripto para fonlarınız ortak bir anahtar şifreleme sisteminde güvenli bir şekilde kilitlenir; bu, yalnızca özel anahtarın sahibinin kripto para birimi gönderme yetkisine sahip olduğu anlamına gelir. Bu güçlü şifreleme güvenlik sistemi ile birlikte büyük sayıların büyüsü de bu planı kırmayı imkansız hale getirdi.

Azami Gizlilik İçeren Anonimlik
Anonimlik ve Gizlilik, kurumların, kişilerin ve hükümetlerin ne aldığınızı veya yatırım yaptığınızı bilmelerini engelleyen Kripto Para kurucu özelliklerinden biridir. Satın almak için harcadığınız her şey tamamen güvende tutulur.

Bu şifreli para biriminin isimsizliğidir, nihayetinde ne bir işlem ne de işlemlerin yapıldığı hesapların gerçek dünya kimlikleriyle ilişkilendirildiği anlamına gelen önemli bir avantajdır. Bir meslekten olmayan terimde, kişiye benzersiz bir şifreleme adresi verildiğinde, onları takip etmek neredeyse imkansız hale gelir.

İşlem Ücretleri
Diğer herhangi bir para işlem sürecine kıyasla, kripto para birimi daha düşük ücretler gerektirir. Bu ücretleri geleneksel bankalar veya Stripe, PayPal, vb. Gibi çevrimiçi ödeme işlemcilerinden tahsil edilenlerle karşılaştırırsanız, önemli bir fark bulacaksınız. Bu para birimini daha kazançlı kılan şey budur.

Kripto için sıfır veya düşük ücretler, bireyleri nihayet bu geniş ticaretin ve ticari dünyanın bir parçası olmaya teşvik ediyor.

Kolay Erişim
Girilmesi oldukça zor olan geleneksel yatırım yöntemlerinden farklı olarak, şifreleme para biriminin ardındaki sevinç, ona yatırım yapmanın 24 * 7 ile ticarete erişimi sağlamasıdır, kolay ve izinsizdir. Bu, kimseden kriptoya erişmesini istemeniz gerekmediği anlamına gelir.

Sadece bu değil, pahalı bir yazılım, eğitim veya lisans olmadan Bitcoin gönderip alıyorsunuz. Kimse senin yapmanı engelleyemez. Bir akıllı telefona, dizüstü bilgisayara veya masaüstüne erişiminiz varsa, kriptoya erişmek için istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Olasılık
Yatırımcıların kriptoyu tercih etmesinin bir diğer nedeni de, büyük miktarda yurtdışına taşımayı kolay ve yasal bir şekilde çözmesidir. Birkaç nedenden dolayı milyonlarca parayı nakit olarak taşımayı zorlaştıran bazı yetki alanları vardır. Evet, yasal olarak taşınması mümkündür.

Borçsuz Para Birimi
Hesabınızın borçla yaratıldığı standart bankacılık sisteminden farklı olarak, kripto para birimi kendileri dışında hiçbir yükümlülük getirmez. Cüzdanınıza yansıtılan sayı ne olursa olsun, sahip olduğunuz tam para miktarıdır.

Yükselen Gelecek
Daha önceki birkaç nokta, kriptoya yatırım yapmanın bir teknolojiyi ve özellik perspektifinden elde etmenin avantajlarını ortaya koyarken, çoğu yatırımcı için en önemli faktör, gelecekte sürekli olarak artması beklenen yüksek kripto para biriminin artan getirisidir.

Her bir para biriminin işlem hacmi her geçen gün artmaktadır. Bu da daha fazla yatırımcının kripto dünyasına girişini yapan bir gösterge olduğunu anlamak açısından önemli bir faktördür.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz