single-image

Bitcoin Nedir? Genel Bilgiler.

Bitcoin dünyası merak ve merakla dolup taşmaktadır. Dünyanın dört bir yanından saygın uzmanlar Bitcoin’in başarısı için bahse giriyor.

Bitcoin’in serbest bırakılmasından bu yana 10 yıl geçti. En önemlisi, biz erken dönemde tesadüfen bitcoin satın alan ve çocuk milyonerler haline dönüşen başlıklar gördük. Yeni kripto para birimleri potansiyelinin büyüklüğü ile dikkatimiz, Bitcoin’e gelecek olanın en iyi örneklerinden biri haline geldi.

Bunları da okuyabilirsin: Nakit ile Bitcoin satın alınır?

Bitcoin bir elektronik para, yani bir kripto para birimidir. Merkezi olmayan bir ağ kavramı üzerinde çalışır, yani hiçbir merkezi otoritenin onu kontrol etmediği anlamına gelir. Bitcoin, bir arabulucunun katılımı olmadan P2P (Eşler Arası) mekanizması üzerinde çalışır. Düğümler, bitcoinlerde yapılan işlemi şifreleme yoluyla izler. İşlem daha sonra “Blockchain” adlı dağıtılmış bir deftere kaydedilir.

Bitcoin dünyaya bilinmeyen bir kişi veya bir grup insan tarafından Satoshi Nakamoto adında tek bir kişi tarafından 2009’da açık kaynaklı yazılım olarak tanıtıldı . Bu bitcoinler pazardaki diğer para birimleri için değiştirilebilir – bitcoin değeri 2017’de zirveye ulaşan bitcoin’i sıcak bir konu haline getirdi.

Rick Falkvinge tarafından yapılan geleceğe ilişkin bitcoin hakkında bir tahmin, “Bitcoin, e-postaların posta endüstrisine yaptıklarını bankalara yapacağını” iddia ediyor .

Bunları da okuyabilirsin: Ethereum ile Ethereum Classic arasındaki 10 fark

Bitcoin’in Topnotch İşlemsel Özellikleri

Geri Dönüşü Olmayan İşlemler – Siz, bankanız ya da ülkenizin cumhurbaşkanı, bir kez onaylandıktan sonra bir işlem hiçbir şekilde geri alınamaz. Bitcoinlerinizi gönderdikten sonra gönderirsiniz. Dönemi.
Sözde isimsiz – Ne gerçek dünya kimliğinize bağlı işlemler ne de hesaplar. İnternet üzerinden işlem akışını doğrulamak ve izlemek için kullanılan rastgele 30 karakter zincirine bakar.
Hızlı ve Global – Bitcoin Ağı üzerinden yapılan işlemler çok hızlı. İşlemin yapılması ve bunların ağ üzerinden onaylanması sadece birkaç dakika meselesidir. Küresel bir bilgisayar ağında olduklarından, tamamen fiziksel konumunuzla ilgisizdirler.
Güvenli – Bitcoin İşlemleri, işlemi gerçekleştirmek için şifreleme metodolojisini kullandığından yüksek düzeyde güvence altına alınmıştır. Sadece özel anahtarın sahibi bitcoin gönderebilir. Bu, güçlü şifreleme ve büyük sayıların büyüsüdür ve bu şemayı kırmak neredeyse imkansızdır.
İzinsiz – Bitcoin ile ilgili en iyi şey, kimseden kullanmasını istemeniz gerekmemesidir. Herkesin ücretsiz indirebileceği bir yazılımdır. Kurulduktan sonra, izin vermek için hiçbir bekçi sahibi olmadan Bitcoin gönderebilir ve alabilirsiniz.
Bunları da okuyabilirsin: 2018 yılında Bitcoin satın almak için 10 neden

Nereden Bitcoins Alınır?
Öncelikle, bitcoin satın alma rehberini okumanızı öneririz . Ancak, ilk bitcoin’inizi muhtemelen bu dört yerden alabilirsiniz –

cryptocurrency borsası, tek Bitcoin için yaptığı nakit veya herhangi bir para alışverişi yapabilirsiniz
Bitcoin ATM , bir nakit karşılığında Bitcoin olabilir
Gönderen gizli servis sağlayıcının para karşılığında Bitcoins ticaretini yardımcı olabilir,
Son fakat en az değil, bitcoin karşılığında varlık veya hizmet satarak
Banka kartı ile Bitcoin satın almak için web siteleri

Bitcoin – Perde Arkası
Bitcoin , tüm onaylanmış işlemlerin bloklar olarak adlandırıldığı, halka açık bir defter olan Blockchain Teknolojisi üzerinde çalışmaktadır . Bloklar ağa girerken, doğrulama için Eşler Arası elektronik kullanıcı ağına yayın yaparlar. Bu yolla, tüm kullanıcılara, hırsızlıkları ve sözde bitcoin çift harcamalarını önleme işleminden haberdar olunur .

Herhangi bir geleneksel para biriminin aksine, bitcoin’in merkezi bir izleme yetkisi yoktur.

Bunları da okuyabilirsiniz: Blockchain hakkında bilmeniz gereken 5 şey
?

Yani bitcoin’i aldın. Şimdi, en büyük sorun şudur – Nerede saklanır?

Bitcoin Cüzdanı !

Kullanabileceğiniz başlıca üç farklı uygulama vardır –

Tam müşteri
Üçüncü taraf sunuculara bağlı olmadan işlemin tüm yönlerini izleyen bağımsız bir e-posta sunucusudur. Tüm işleminizi baştan sona kontrol edecektir. Bu yeni başlayanlar için değil.

Hafif İstemci
Bir posta kutusuna erişmek için bir posta sunucusuyla işbirliği yapan bağımsız bir e-posta istemcisidir. Ağa erişmek ve işlemi yapmak için üçüncü tarafa ait bir sunucu gerektiren kullanıcının bitcoin’lerini depolar.

Web istemcisi
Tamamen “tam istemci” nin tam tersidir ve tamamen üçüncü şahıs bir sunucuya bağlı olması nedeniyle webmail’e oldukça benzer. Burada, üçüncü taraf kullanıcının tüm işlemlerini kontrol eder ve işletir.

Bunları da okuyabilirsin: 2018 En iyi Cryptocurrency Cüzdan

Madencilik, zincirine sırayla yeni işlemler ekleyerek ve bunları aynı çizgide tutarak Bitcoin prosedürünü güvence altına alır. Bloklar her işlem yerleşmiş olduğunda, kapalı saldırılardan etkilendiğinden kodları deşifre ve Bitcoins geçti.

Madenciler, kriptografik sorunları çözmek için kullanılan, yeni para birimlerine akıllıca bir yol sağlayan ve insanların benim için teşvik ettiği özel bir yazılım kullanarak yeni bitcoinler üretebilir.

Bunları da okuyabilirsin: 5 En iyi Bitcoin madenciliği donanım

Bitcoin Hakkındaki Eksileri
Bitcoin’leri ilgilendiren pratik problemler hackleme ve dolandırıcılıktır. Temel olarak, Ponzi şemaları, madencilik dolandırıcılığı, dolandırıcılık cüzdanları ve sahte borsalar olmak üzere dört tür dolandırıcılık türü vardır.

Ponzi Dolandırıcılığı – Bunlar, piyasa oranından daha yüksek faiz sağlayan ve bu parayı hırsızın cüzdanına yönlendiren yüksek verimli yatırım programlarıdır. Ayrıca kendilerini korumak için farklı isimlerle ortaya çıkıyorlar.
Bitcoin Madencilik Dolandırıcılığı – Bu şirketler sizin için çok fazla miktarda bitcoin madeni teklif edecek. Onlara ödemek zorunda kalacaksın. Paranı son göreceksin.
Bitcoin Değişim Dolandırıcılığı – Bitcoin Değişim Dolandırıcılığı, diğer güvenilir bitcoin cüzdanlarının, PayPal / Kredi Kartı işleme veya daha iyi döviz kurları gibi, sunmadığı özellikler sunar.
Bitcoin Cüzdan Dolandırıcılığı – Bitcoin aldatmaca cüzdanları, çevrimiçi cüzdanlara oldukça benzer – biraz fark. Paranı soracaklar. Hırsız miktarı seviyorsa, depozitonuzu en son göreceksiniz. Adres, başka bir deyişle, size değil, onlara yönlendirir.
Ayrıca Okuyabilirsiniz: Litecoin Yeni Başlayanlar Kılavuzu

Bitcoin ile ilgili en iyi yanı, merkezden uzaklaştırılmış olmasıdır, bu da uluslararası döviz kurları ve ek ücretler ile uğraşmadan anlaşmak anlamına gelir. Hükümetin müdahalesi ve manipülasyonu ücretsizdir. Aynı zamanda şeffaftır, bu yüzden biri parasıyla ne olduğunu bilir.

Kısacası, bitcoin, zengin ve fakir arasındaki farkı ortadan kaldırabilen ve merkezi parasal sistemi sarsabilen trend. Dünyadaki tüm işlem teyitleri için yaklaşmakta olan gelecek . Facebook ile olduğu iddia edilen kuruluş için popüler olan Tyler Winklevoss, “Paramızı ve inancımızı siyaset ve insan hatası içermeyen matematiksel bir çerçeveye koymayı seçtik” olarak özetliyor .

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz