single-image

Ripple (XRP) Büyük Ortaklığa İmza Atıyor

Bir göre yazı Ripple Labs bloga yayınlanan San Francisco merkezli fintech şirketi ile bir ortaklığa başladı MoneyGram , dünyanın en önde gelen para transfer şirketlerinden biri. Sonuç olarak, XRP kripto varlığının değeri son 24 saat içinde neredeyse % 7 artarak Bitcoin göreceli olarak % 1.5 oranında bir performans sergiledi.
Halen iki yıl sürecek (bu uzatılabilir) sözleşmeli olan Ripple, MoneyGram’ın sınır ötesi ödeme ve dijital varlıklar aracılığıyla forex ödemeleri için ana ortağı olacak. Başka bir deyişle, MoneyGram, birincil iş kolu – para transferinde XRP’yi kullanacaktır. Ripple ve kripto para takipçileri için bu haber oldukça sevindiricidir.

Bir Wall Street Journal raporuna göre, bu ortaklık, Google Finans’a göre 80 milyon dolarlık piyasa değeri olan MoneyGram’a 50 milyon dolar yatırım yapan Ripple tarafından tetiklendi . Şirketin % 10’unu 30 milyon dolara satın aldı (1.2 milyar dolardan 300 milyon dolarlık özel bir değere değinerek) ve MoneyGram’a önümüzdeki iki yıl içinde istediği zaman finansman şirketinden 20 milyon dolar talep etme hakkını verdi.

Bu haber nedeniyle, para transfer şirketindeki hisseler % 114 oranında artarak saatler sonraki işlem seansında 1,5 $ ‘dan 3,10 Dolar’a yükseldi.

Bu ortaklık, Ripple’nin XRP’yi doğrudan “gönderen ve alan para birimleri arasında gerçek zamanlı bir köprü olarak kullanan” likidite çözümü olan xRapid’e odaklanacak . MoneyGram’ın CEO’su Alex Holmes, bu ortaklığın kendilerine izin vereceğini iddia ediyor “ABD dolarından hedef para birimine 7 gün 24 saat boyunca fonları anında belirleme, böylece faaliyetlerimizde devrim yaratma ve küresel likidite yönetimimizi önemli ölçüde kolaylaştırma potansiyeline sahip” dedi.

Bu, şimdiye kadarki en büyük gerçek XRP evlat edinme örneğini tartışıyor ve bu, Ethereum World News’in yazdığı gibi kripto para biriminin ralli olarak devam etmesini şaşırtmadı.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz