single-image

Cardano (ADA) Sert Çatal Duyurusu Yaptı Fiyatı Yükselişe Geçti

Hafta sonu kripto pazarı için pek iyi geçmemişti ancak yeni haftayla birlikte özellikle altcoinlerde hareketlenme var. Altcoinlerde % 5’ten fazla artış gösteren Cardano da var.

2020 yılı ile birlikte bir çok altcoin Bitcoinden daha iyi performans gösterdi. Bu , 2019’da bir şekilde beklenen altseason’un geri dönüşü anlamına gelebilir. Geçen hafta, altcoinler çift haneli olarak arttığından, Bitcoin fiyatı geride kalıyordu. Sonuç olarak, yatırımcı parası ondan uzaklaşıp altcoinlere dönüştükçe Bitcoin pazar hakimiyetinin yavaş yavaş düştüğünü gördük. Son birkaç saat içinde aynı eğilim gözlemlendi. Altcoinler, Bitcoin dururken ve baskınlığı düşüşünü devam ederken yukarı doğru ivme kazanmaya başladı.

En iyi performans gösterenler arasında % 7’den fazla kazanan Cardano var. Son birkaç aydır, ilk onda yer almak için Cardano, Stellar, Tron ve Monero arasında bir çekişme yaşanmakta . Bu sıra sürekli el değiştirmekte.

Cardano, şimdilik en azından onuncu pozisyon almaya aday gibi görünüyor. Cardano’nun arkasındaki adam Charles Hoskinson tarafından yapılan bir duyurudan sonra artış yaşanıyor. Açıklamasında Hard fork’un Şubat ayının ortasında olacağını duyurdu. Bunun, Cardano’nun fikir birliği algoritmasının yükseltilmesini beklediğini belirtti.

Hoskinson’a göre, altyapı zaten tamamlandı ve sadece değişim ortaklarından onay bekliyorlar. Proje, Cardano takipçilerini geleceğin parlak olacağına dair motive etmeye devam eden Cardano projesi çevresindeki son gelişmelerden biridir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz