single-image

Bitcoin (BTC) Fiyatı 9.000 Dolar Seviyesinin Üzerinde

Bitcoin’in fiyatı geçtiğimiz hafta sonu 9.000 ABD Dolar’lık direnç seviyesini kırdı ve 9.400 Dolar’a kadar yüksek seviyelerde kaldı. Hareket, genel kripto para birimi piyasasının değerini neredeyse bir yılda dokunmadığı bir seviyeye yaklaşık 300 milyar dolara itti.

Bugün batı piyasaları açıldığında yapılan küçük düzeltmelerden sonra mevcut seviyelere 9.290 dolar civarında düzeltildi. Mitingde Bitcoin, haziran ayında 8,000 ABD Doları’nın altına düştüğünü gören kötü bir başlangıçtan sonra yükseliş bölgesine dönen işaretler gösteriyor. Geçtiğimiz hafta hafta ortalarında, Bitcoin hızla ivme toplayan bir rallide 7.700 dolardan tırmanmaya başladı ve geçen Cumartesi günü 9.000 doların kırılmasına yardımcı oldu.

Her zamanki gibi, çoğu finansal analist, kripto para birimi piyasasının buradan nereye gidebileceği konusunda farklı fikirlere sahip. Kripto haber sitesi CNN’den bahseden eToro analisti Simon Peters, Bitcoin’in hala “önemli bir düzeltme nedeniyle ve fiyatların bir sonraki ana artıştan önce 6.500 ABD Doları kadar düşebileceği” inancını belirtti .

Devam ederken, mevcut boğa piyasasının devam eden ABD-Çin ticaret savaşının bir sonucu olabileceğini ve “..bazı yatırımcıların doğal olarak kripto gibi varlıklarda güvenli bir sığınak arayacağına” dikkat çektiğini belirten ortak bir iddiada bulunduğunu belirtti .Yükseliş tarafında, Genesis Global CEO’su Michael Moro, bu yakın zamanda yapılan boğa çalışmasında kurumsal yatırımın faydasını kilit bir faktör olarak eklediğine dikkat çekti. MarketWatch ile konuşan Moro, bu mevcut koşuyu ICO hype ve uluslararası perakende talebinin yönlendirdiği 2017 koşuyla karşılaştırdı. “ Bununla birlikte, bu sefer, kurumsal paranın 2017’de olduğundan daha büyük bir rol oynadığına inanıyoruz, bu da CME’nin vadeli işlem hacimleri kaydında kanıtlandığı gibi” dedi.
Bitcoin 9.300 doların altına düşmeden önce kısa bir süre dokunduğu bir nokta olan 9,400 Dolar’da yeni direnç oluşmuştur. Bu seviyenin üzerinde, yükselen kanalın 9,550 dolar seviyesindeki üst çizgisi daha fazla direnç gösterebilir.

Dezavantajı, 9.250 ABD Doları, şu an için önceki 8.800 ABD Doları seviyesindeki teklif desteği ile Bitcoin fiyatının desteklenmesine yardımcı olmuştur. Yükselen momentum hala toplumda güçlü ve genel olarak olumlu bir duyarlılığa sahipken, BTC yakında 10.000 ABD Doları test etmek için iyi durumda görünüyor güçlü bir ralliyi ateşleyebilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz