single-image

Bitcoin ve Kripto Para Piyasalarında Kanlı Pazar Günü

Lider kripto para fiyatı , ABD pazarında dün işlemin ilk saatlerinde psikolojik destek seviyesinin 10.000 Dolar ‘ın altına düştü alıcılar bu yılın başından bu yana Bitcoin ve altcoinlerin yaşadığı uzun süreli yükseliş ardında mola verdi. Bitcoin fiyatları sadece saatler içinde çok ciddi kayıplar yaşadı ve yaşamaya devam ediyor.

Ancak, dün erken saatlerde şok edici hamlelerden birisi olarak başlayan, Bitcoin BTC’nin fiyatını % 5 daha düşük bir seviyeye hareket ettirecek olan satış dalgası başladı. Son fiyat hareketi ile Bitcoin pazar geçen ay içinde hızla yükselen momentumu kaybedecek gibi görünüyor.

Bitcoin 10.000 Dolar psikolojik seviyesinin altında işlem görüyor. Artış eğilimi durumunda, bir sonraki olası hedef 10,200 dolar direnç seviyesidir. Bir sonraki ana direnç 10.400 Dolar’dır. Aşağı yöndeki destek seviyeleri ise 9.000 Dolar , 8.800 Dolar seviyeleri

Pazar şuanda tam satış konumundadır ,neredeyse tüm boğalar 9.800 dolarlık desteği de savunmaya çalıştılar. Bitcoin belirtilen desteklerin altına düşerse 9.600 Dolar ve daha aşağısı test edilir boğalar için önemli bir destek hattı oluşturmak çok önemlidir.

Diğer yandan alıcılar piyasayı güçlendirebilirse, tüccarlar 10.000 dolarlık direnç seviyesinde bir test bekleyebilirler ve bu seviyeyi kırmak 10.200 dolar ve üstüne ulaşmasına izin verebilir.

Dünden beri süren aşırı satış piyasasında bitcoin başta olmak üzere, diğer ilk 10 altcoinde ciddi değer kayıpları gözlenmektedir. Fakat genele bakıldığında yılbaşından beri sağlanan kazanımlar tamamen silinmemiştir. Pazarın daha önce bir çok analistin belirtmiş olduğu ve beklenen düzeltmeyi yapmış olduğu düşünülebilir. Önümüzdeki günlerde Bitcoin’i daha yüksek seviyelere taşıyacak olan bir yükseliş trendinin devam edip etmediğini değerlendirmek gerekecektir.

Şu an piyasa da aşırı satışlar devam etmektedir, dip seviyeleri ve destek seviyelerini bulana kadar devam etmesi muhtemeldir, tüccarların temkinli olması ve ani panik satışlara hazırlıklı olmaları gerekir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz