single-image

Kripto Para Piyasasında Geride Bıraktığımız Hafta

Kripto Para dünyasında son yedi gün boyunca konuştuğu konuları sizler ile paylaşmaya devam ediyoruz. Bu hafta en büyük İsviçre çevrimiçi mağazası olan Digitec Galaxus, Bitcoin ve diğer şifrelemeleri kabul etmeye başladı, Jack Dorsey, Ethereum Vitalik Buterin’in yaratıcılığını artırma gereği hakkında konuştuğu ve kripto para ekosisteminin temel sorunlarını çözmek için bir uzmanlar grubu oluşturmaya başladı. Ağdaki işlemleri saniyede 100.000’e çıkarmak gerektiği ve Bitmain, 2019 yazının sonunda Çin’de bir başka 200.000 ASIC madencisi açmayı planlıyor.

Amerikalı girişim yatırımcısı Tim Draper, insanların yaklaşık iki yıl içinde Bitcoin ve altcoins kullanımına geçmeye başlayacaklarına inanıyor.

CEO Circle Jeremy Allaire’ye göre, stabil kripto paralar en popüler olacak. Bu tür varlıklar en büyük dağıtımı alacak ve bireysel şirketler tarafından verilen fon paralarına doğru gidecek gibi görünüyor.

Yatırım şirketi BKCM’nin kurucu ortağı ve CEO’su Brian Kelly’e göre, Chicago Menkul Kıymetler Opsiyon Borsası’nın (CBOE) Bitcoin vadeli işlemlerini reddetme kararı, en büyük şifreleme parasının pozisyonları üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacak.

EOS kripto para birimi geliştirme ekibi lideri Brendan Blümer’e göre, önümüzdeki yirmi yılda Bitcoin (BTC) altını tamamen yok edebilecek.

BitMEX kripto para birimi döviz kuru genel müdürü Arthur Hayes’e göre, 2019’un sonunda, Bitcoin (BTC) 10.000 dolarlık psikolojik işareti test edebilecek.

Fundstrat Global Advisor’ın kurucu ortağı Tom Lee’ye göre, Bitcoin 10-20 bin dolara fırlayacak. Cryptocurrency pazarındaki büyümenin en büyük itici gücünün ABD dolarının zayıflaması olacağına inanıyor. Galaxy Digital şirketine başkanlık yapan Mike Novogratz da iyimser.

Fransa’nın bir denetleme şirketi olan PricewaterhouseCoopers’ın bir bölümü olan blok zinciri ortağı olan Pauline Kalfon, Fransız Merkez Bankası’nın yakın gelecekte kendi dijital para birimini serbest bırakmanın olası olmadığını söyledi. Aynı zamanda, Kalfon, merkez bankaları tarafından dijital para birimlerinin serbest bırakılmasından önce, Facebook ve JPMorgan gibi şirketler tarafından fiat para birimlerinin belirtilmesinin daha iyi olduğunu belirtti.

“Egemen bir İnternet” yaratma projesi, Rusya’yı küresel kriptokratik piyasadan izole etmekle tehdit ediyor – böyle bir görüş, Rusya Federasyonu Devlet Duma Milletvekili, Fair Russia paryası temsilcisi Yakutia Fedot Tumusov’dan geldi.

CoinMarketCap hizmetinin geliştiricileri, herhangi bir şifreleme para biriminin durumunun temel bir değerlendirme seçeneğini sisteme entegre etti. CoinMarketCap derecelendirmesine dahil olan her dijital varlığı popülerliği, performansı, şeffaflığı ve güvenilirliği açısından analiz edecek FCAS göstergesinden bahsediyoruz. CoinMarketCap ayrıca Nasdaq Küresel Endeks Veri Hizmeti (GIDS), Bloomberg Terminali, Thomson Reuters Eikon (Refinitiv) ve Stuttgart Borsası’nda iki şifreleme endeksi başlattı.

Analitik şirket CipherBlade, The Wall Street Journal’ın (WSJ), ShapeShift cryptocurrency döviz değişiminin para aklama işlemine dahil olduğu iddiasıyla ilgili soruşturmasını analiz etti. CipherBlade çalışması, WSJ rakamlarının büyük ölçüde fazla tahmin edildiğini ve 2.2 milyon doların altındaki kriptoaktiflerin para aklama ile ilgili olabileceğini göstermektedir.

Tetras Capital kripto para birimi koruma fonu başkanı Alex Sunnarborg, geçtiğimiz günlerde Vitaly Buterin’in mali durumu hakkında konuştu. Altı yazı dizisinde Sunnarborg, Buterin’in halka açık cüzdanlarını analiz etti. Etherscan’ın verilerine bakıldığında, Buterin’in eter miktarı bakımından şu anda 24. sırada olduğunu tespit etti.

Bitcoin’in kripto pazarındaki hakimiyet endeksi son üç ayda en düşük seviyesine düştü. 15 Mart tarihinde, BTC hakimiyet endeksi Aralık 2018’den bu yana ilk kez% 51’in altına düştü.

Güney Kore’deki en büyük kripto para birimi değişimi olan Bithumb, çalışanlarının % 50’sini işten çıkartmayı planlıyor . Resmi açıklamada şirket, esas olarak şirketten ayrılmak isteyen çalışanların ayrılmasını beklediğini belirtti.

19 Mart’ta Binance Launchpad, CELR belirteçleri IEO Celer Network belirteçlerine ev sahipliği yaptı. Twitter topluluğu resmi Binance sayfalarını sinirli ve sinirli yorumlarla doldurdu. Binance Launchpad, kullanıcılar satışın başından beri ortaya çıkan teknik sorunları bildirdikleri için bir kez daha büyük taleplerle başa çıkamadılar. Binance, Avustralyalıların bitcoin’leri fiat para karşılığında satın almalarını sağlayacak olan Binance Lite Australia hizmetini başlatma planlarını da duyurdu.

Şubat ayının sonundaki lansmanından bu yana, Xena Borsası kripto değişimindeki Gram belirteci türevinin fiyatı dört kat arttı.

Blockstream şirketi, şimdi Blockstream Green Wallet olarak yeniden adlandırılan güncellenmiş (aslında yepyeni) mobil bitcoin cüzdanı GreenAddress’i tanıttı. Uygulama hem Android hem de iOS’ta indirilebilir. Her iki uygulamanın kodu GitHub’da tamamen açık ve mevcut.

Silent Pocket ile ortaklaşa Casa cryptocurrency başlangıcı, donanım cüzdanlarını korumak için tasarlanan Casa Faraday kasasını tanıttı. Böyle bir durum sadece donanım cüzdanlarını tozdan ve sudan korumakla kalmaz, aynı zamanda elektromanyetik dalgaları da korur – mobil iletişim, GPS, Bluetooth, Wi-Fi, RFID, NFC vb.

Bu hafta Twitter’da engellenmiş ve defalarca “bitcoins’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto” olduğunu belirten Craig Wright, 2017’den beri blockchain patentleri için birçok başvuruda bulundu – Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) 155 başvuru yayınladı. Bazı uzmanlar Wright’a “patent trolü” olarak adlandırırlar; blok zinciri patentlerini gerçekleştirilmeleri için değil, bunu veya bu teknolojiyi uygulamak isteyen şirketlerden ilgi çekmek için “toplarlar”.

Devlet Duma’sına gönderilen Federal Güvenlik Hizmeti, belgenin kripto para birimi kullanarak kara para aklama sorununu çözemediğini belirten dijital finansal varlıklar hakkındaki yasa tasarısı hakkında yorumda bulundu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu için Bitcoin-ETF hakkındaki neredeyse tüm yorumlar olumsuzdu. Teklifler üzerine alınan yedi yorumdan altısı kesinlikle bir bitcoin-ETF’yi onaylamamaya çağırıyor.

20 Mart’ta İsviçre parlamentosu hükümetin kripto para birimini düzenleme önerisini onayladı. Teklif, hükümetin “adli ve idari usule ilişkin hükümlere ilişkin düzenlemeleri şifrelemek için de uygulanabilecekleri şekilde uyarlamakla” meşgul olacağını belirtiyor.

Venezüellalı yetkililer, Bitcoin veya diğer kripto para birimlerini kullanarak işlem yapmak için komisyonlarda keskin bir artış için seçenekler düşünüyorlar. Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, akut sosyal ve ekonomik kriz durumunda olan devletin hazinesini yenilemek için dijital para birimlerinin artan popülaritesinden yararlanmaya karar verdi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz