single-image

Ripple, Güneydoğu Asya’da Yeni Sınır Ötesi Ödeme Çözümlerine İhtiyaç Var

Ripple’ın ödeme çözümleri, bankalar ve finansal kurumlar tarafından on yıllardır kullanılan geleneksel ödeme sistemini (SWIFT) rahatsız edici sorunların üstesinden gelmeyi hedefliyor .

Ripple’ın sınır ötesi ödemelere yönelik çözümleri, işlemlerin daha hızlı, daha güvenli ve ayrıca ücretlerin çok daha düşük olmasını hedefliyor.

Şimdi, Ripple, Güneydoğu Asya’da yeni sınır ötesi ödeme çözümlerine duyulan ihtiyacı vurgulamaktadır.

San Francisco merkezli şirket, CIMB Bank üst düzey genel müdürü Thomas Tan Kok Kiong’in bölgedeki uluslararası ödemelerin durumu hakkında konuştuğu Ripple Regionals 2019’dan yeni bir video yayınladı.

Kiong’a göre, CIMB ile Western Union arasındaki bir ortaklık işe yaramadı çünkü “ekonomi onların lehine çok yöneldi. İşin % 80’ini yaptık ancak kazancın sadece % 20’sini alabildik. ”

Kısa bir süre önce Ripple’in , ürünlerinin kabulünü sağlamak için son günlerde çok çalıştığını bildirdi .Şimdi, San Francisco merkezli şirket , Asya’daki varlığını genişletiyor gibi görünüyor çünkü Singapur merkezindeki personelini iki katına çıkarmaya karar verdi.

The Business Times ve Finews.Asia tarafından bildirildiği gibi daha önceleri 12 çalışan vardı ve şimdi bu sayı 24’e çıktı .

Küresel operasyonların kıdemli başkan yardımcısı Eric van Miltenburg, Ripple’in Güneydoğu Asya’nın bölgesinde talepleri karşılamak için çok çalıştığını bildirdi.

“şirket için inanılmaz derecede önemli bir pazar, bölgesel bankalardan ödemelerde blok zinciri kullanımına bir ilgi gösterildi” dedi.

“Buradaki talep önemli, bu yüzden bu pazara yatırım yapmaya devam etmemiz ve yeni müşteriler, yeni ortaklar ve birlikte çalışabileceğimiz yeni yollar aramamızdan emin olmak bizim için kolay bir karardı” dedi.”

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz