single-image

Forbes Hukuk Uzmanı ABD’nin Yakında Kripto Tüzüğü Tasarısını Gözden Geçirebilir

Çin, son zamanlarda önerdiği ancak küresel dijital alanda göz önünde bulundurulması gereken önemli bir konu olan Bitcoin (BTC) madenciliğinin yasaklanması ile sıkı kripto para birimi ticaret düzenlemesinin yönünü belirledi. Forbes hukuk uzmanı, katılımcı ve bir kripto avukatı tarafından yayınlanan son görüşe göre, Amerika Birleşik Devletleri Joshua Ashley Klayman, Amerika Birleşik Devletleri’nde dijital para birimlerinin faaliyetlerini düzenlemeyi planlıyor gibi görünüyor. Kripto fonu TechCrunch’ın kurucusu Michael Arrington’dan Birleşik Devletler’e muhtemel yatırımcı kaybı konusunda bir uyarı vermesinden aylar sonra dile getiriliyor.

Kimse ABD’de Çin gibi sert şifreleme para birimi düzenlemesi beklemiyor, ancak önde gelen hukuk uzmanı ABD şifreleme düzenleme kuruluşunun iddialı adımlarıyla doğru yönde çalıştığını aktarıyor.

“Yasama mükemmelliği arayışı takdire şayan olsa da, blok zinciri topluluğunun kaygılarını dinlemek ve buna yanıt olarak harekete geçmek cesaretidir. Blockchain, mevcut yasaları değiştirmek gibi tam anlamıyla işbirliği gerektirir. Faturaların kendileri evrimleşiyor. ”

Başka bir gelişmede, ABD federal düzenleyicileri, yaklaşık bir hafta önce ortaya çıkan kripto para birimi piyasasında alım satım tarzını netleştirme konusundaki ilgilerini gösterdiler. İlk şifreli ‘Eylem Yok’ mektubunun, tarihi karar olarak etiketlenen bir adım olan Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) tarafından verildiği bildirildi.

Kripto pazarında belirsizliği en aza indirgeme arayışında ABD kongresi, Token Taksonomisi Yasasını geri getirecektir. Başarısı, SEC’in belirteçlere menkul kıymetler gibi davranmasını önleyecek olan dijital paraların netliğini sağlayabilir.

İngiltere gibi ülkeler, güvenlik dışı belirteçleri ABD’den daha fazla kabul ediyor
Birleşik Krallık , güvenlikle ilgili olmayan belirteçlere ABD’den daha iyi yaklaşan ülkelerden biridir. Birkaç hafta önce, Birleşik Krallık’ın finans regülatörü “Kriptobasetler Üzerine Rehber” başlıklı bir danışma belgesi yayınladı. Gazetede kripto para birimi para biriminde yer alan mesajın amacı, kripto yatırımcılarını dijital para piyasasında yöneten düzenlemeleri açıklığa kavuşturmaktır.

Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi (FCA), makalenin son halinin piyasa katılımcılarının işlem yaptıkları kripto para biriminin düzenleme düzenlemeleriyle uyumlu olup olmadığını bilmelerine yardımcı olduğunu belirtti.

“Bu, piyasa katılımcılarını ilgili sorunlara karşı uyaracak ve yetkilendirilmeleri gerekip gerekmediği ve işleri için hangi kuralların veya düzenlemelerin geçerli olduğunu daha iyi anlamalarına yardımcı olacaktır.”

Arrington XRP Capital’in Kurucusu Michael Arrington da SEC’e, sermaye yatırımcılarını Avrupa ve Asya pazarlarına kaybetmek istemiyorlarsa Amerika Birleşik Devletleri kripto para birimi pazarındaki işletmeleri düzenlemede hızlı davranmalarını tavsiye etti.

Arrington, “Birkaç ABD yatırımımız var, ancak yatırımlarımızın yüzde 80-90’ı Asya, Avrupa ve İsrail’de. Zira girişimciler kendilerini orada belirteç veya bloke şirketleri kurmakta kendilerini güvende hissedecekleri yeterli düzenleyici kesinliğe sahip ülkeler.”

“Burada bu düzenlemeler yok. O kadar çok düzenleyici belirsizlik var ki, vergi yükünün ve buraya vize etmenin yükünü ve ardından mevcut federal hükümetin genel olarak göç konusundaki tutumu, sadece boş ver diyorlar ve Singapur ya da İsrail’de kalıyorlar ya da Buraya gelip şirketler kurmak yerine Avrupa kalıyorlar ”dedi.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz