single-image

PlusToken 780.000 (ETH) Başka Bir Cüzdana Taşıdı

Daha önce haber verdiğimiz, piyasada bomba etkisi yaratan ve yatırımcılardan nereyse 2 milyar dolar topladığı söylenen Ponzi şeması PlusToken’ın arkasındakiler, yaklaşık 105 milyon dolar değerinde 780.000 Ehereum’u bilinmeyen bir cüzdanına taşıdılar.

İşlem, Twitter botu tarafından, büyük şifreli para transferi transferlerini izleyen ve 789.525 ETH’nin bilinen PlusToken cüzdanını hareket ettirdiğini bildiren Balina Uyarısı tarafından tespit edildi.

Sosyal medyada, çeşitli kullanıcılar işlem nedeniyle Ethereum’un fiyatında bir düşüş öngörmeye başladı. PlusToken’in, bu yıl Ağustos ayından bu yana topladıkları BTC’yi sattıkları iddia edildiği için Bitcoin’in bu yılki satışlarının arkasında olduğuna inanılıyor .

PlusToken’in, BTC’yi bu tezgah üstü borsacılara satarak, daha sonra Huobi’nin birkaç satış noktası tarafından şifrelenmiş kripto-para birimi borsaları aracılığıyla sattığı fonlarını tasfiye ettiği bildirildi. Şimdiye kadar, programın arkasındakiler başarılı bir şekilde bu yöntemi kullanarak 185.000Dolar değerinde BTC ve 1.3 milyon dolar ETH para çevirdikleri düşünülüyor.

800.000’e yakın ETH işleminin PlusToken’in cüzdanından arkasındaki kişilerden birinin sahip olduğu bir adrese gönderildiğine inanılıyor. Fonlar şu anda gönderilen ve ayrılmadıkları adreste bulunuyor .

Piyasa işleme dikkatle tepki veriyor görünüyor. Bitcoin fiyatı son 24 saatlik dönemde % 4,46 artarken , EOS, BCH ve LTC de yükseliş hareketini seyrederken, Ethereum’un fiyatı söz konusu dönemde yaklaşık % 0,5 düşüş yaşıyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz