single-image

Coinbase Gözde Kripto Para Birimi Ripple (XRP) Eklemeyi Düşünüyor.

Birçok Kripto para yatırımcısının inançlarını test ettikleri bir yıl boyunca – Ripple (XRP) hiç olmadığı kadar daha fazla ivme kazanmış bir kripto para birimi projesi olarak göze çarpıyordu. Özellikle, Ripplenet çok geçmeden milyar dolarlık Malezya grubu CIMB ile ortaklık kurmuştur. Ancak, bu haber San Francisco’da bulunan Ripple’in bu yıl başarabildiği tek ortaklık değildi.

Ripple ayrıca dünyaca tanınmış şirketler ile ortaklıklarını duyurmayı da başardı. Örneğin, ABD-İngiltere ödemeleri için özel olarak Santander ve American Express ile bir ortaklık kurdular. En iyi 10 ABD bankası olan PNC de, uluslararası ödemelere ilişkin olarak Ripple’deki potabsiyeli gördü . Bu hareketler , XRP’yi piyasadaki en büyük 2.kripto para birimine dönüştürerek, Ethereum’u üçüncü sıraya taşıdı.

XRP kullanmanın bir avantajı vardır ve birçok finansal kurumun Ripple ile ortaklık kurmasını beklemek şaşırtıcı değildir. Bunun nedeni, XRP’nin, kullanıcıların genellikle günler alan geleneksel finansal sistem yerine gerçek zamanlı olarak işlem gerçekleştirmesine izin vermesidir. Uluslararası şirketlerin, ödemeler için beklemek yerine işlemlerle ilgili gerçek zamanlı işlemlere nasıl değer vereceğini anlamak kolaydır.

Ripple (XRP), bankaların verimsizliğini vurgulayacak mizahi bir reklam filmi de yaapıldı,”Bir bankacı, ticarette, başka bir kişiye doğrudan nakit para vermek için, her türlü arazi üzerinden çeşitli zorluklarla yoğun bir seyahat eder.” Reklam aynı zamanda metni de enteresan “Bir mesajı anında göndermek mümkün, ancak ödemelerde bazen bir uçağa binip uçarak oraya uçmanız daha hızlı oluyor.” Reklam başlığında ise şöyle yazıyor: “Daha hızlı sınır ötesi ödemeler için Bir Boarding Pass gerekmiyor”.

İvme Ripple için yavaşlamıyor gibi görünmüyor. Coinbase, Kripto para sektörünün en tanınmış ve nüfuzlu şirketlerden biri ve milyarlarca değerli varlığa ev sahipliği yapıyor – bazı yeni kripto paraları için desteği eklemeyi düşünüyor ve buna Ripple dahil -.

Ripple’in Coinbase için ilk tercihlerden biri olacağını söylemek zor olmayacaktır, zira Coinbase, Zcash gibi daha düşük piyasa değeri olan paralar ve daha tartışmalı kripto paraları dahi eklemiştir. San Francisco merkezli Coinbase’in nihayet (XRP) Ripple’ı ekleyip ekleyemeyeceğini zaman gösterecek, ama kesinlikle bunun yakında gerçekleşebileceği anlaşılıyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz