single-image

Çinli Arama Motoru Baidu Akıllı Sözleşme Platformunu Başlattı

Çinli arama motoru devi Baidu, Xuperchain ağının bir parçası olan Açık Ağ olarak adlandırılan akıllı sözleşme platformunu başlattı. Baidu lansman duyurusunu 6 Ocak Pazartesi günü bir online basın toplantısında yaptı.

Açık Ağ blok zincirinin, Ethereum’a benzer işlevleri var, şimdi geliştiricilerin ve işletmelerin ağ üzerinde merkezi olmayan uygulamalar oluşturabileceği ve dağıtabileceği anlamına gelir. Çin devlet tarafından işletilen ulusal gazetesi STCN’nin bir raporuna göre, yeni blockchain ağı, kullanıcıların ağda Mart 2020’ye kadar önümüzdeki üç ay boyunca 1 Çin Yuanı (yaklaşık 0.14 dolar) kadar düşük bir seviyede işlem yapmalarına izin verecek.

Çin hükümeti kripto para birimlerini benimsenmezken, aynı zamanda blockchain çözümlerinin geliştirilmesini ve benimsenmesini destekliyor . Xuperchain’in piyasaya sürülmesi, şimdi bu ağ küçük işletmelerin ve bireylerin blockchain teknolojisine dayalı uygulamalar başlatması için araçlar sağladığı için Çin hükümetinin açıkladığı hedefleriyle uyumlu.

STCN raporunda , “Depolama gibi kaynakların esnek ödeme özellikleri, kullanıcının dağıtımını, işletim ve bakım maliyetlerini doğrudan azaltır ve güven bağlantılarını daha rahat hale getirir” dedi.

Açık Ağ, Mayıs 2018’de açık kaynaklı olmasına rağmen özellikle ademi merkeziyetçi değildir. Ağ, Baidu tarafından işletilen ve bazıları Tsinghua Üniversitesi ve iQiyi gibi ortak kuruluşlar tarafından barındırılan yedi ana düğümde çalıştırılmaktadır. . Açık kaynaklı orijinal kod GitHub’da ve kullanılabilir durumdadır .

Xuperchain teknik incelemesine göre , ağ akıllı sözleşmelerin sorunsuz işlenmesini sağlamak için paralel zincir teknolojisini kullanıyor. Ağ, Xuperchain web sitesinde gösterilen verilere göre, saniyede 10.000 işleme kadar işlem yapabiliyor ancak şimdiye kadar saniyede 353 işleme kadar ulaştı .

Baidu daha önce Xuperchain ağının dayandığı bir hizmet teklifi olarak blockchain’i aracılığıyla blockchain ile uğraştı. Buna ek olarak, Baidu, Baidu Cloud hizmetinde, blockchain uygulamalarını başlatmak isteyen geliştiricilere ve işletmelere blockchain altyapısı sattığı Baidu Blockchain Motorunu başlattı.

Xuperchain ve Baidu Cloud’u kullanma arasındaki fark, daha sonra ağı kullanmak için kendi blok zincirinizi oluşturmak zorunda kalmamanızdır, ancak Xuperchain kullanıcılarının sadece Xuperchain blok zincirinin üstünde çalıştırmak için uygulamalar oluşturmak zorunda kalacağıdır.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz