single-image

Dünyanın 2.000 Dijital Varlığa İhtiyacı Yok

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, yeni yıl için bir dizi cesur tahmin yapıyor.Önümüzdeki yıl neler olacağı konusundaki toparlamada, XRP’nin toplam arzının yarısından fazlasına sahip olan Silikon Vadisi ödeme şirketinin başkanı, genel olarak kripto pazarının küçüleceğine inandığını söyledi.

Garlinghouse, piyasa faydalı ve gerçek dünyadaki kullanım durumlarını ararken dijital varlıkların uzun bir listesinin büyük olasılıkla ortadan kalkacağını söylüyor.

“Dünyanın 2000’den fazla dijital varlığa ihtiyacı yok. Hepsine hükmedecek bir jeton olacağını düşünmese de, bir varlığın spekülasyonun ötesinde kanıtlanmış bir kullanım durumu yoksa, hayatta kalamayacağı açıktır. ”

Ayrıca , daha büyük balıklar alanda daha küçük girişimler kazandıkça kripto şirketleri arasında konsolidasyonun artmasını öngörüyor .

Geçen ay, Garlinghouse Bloomberg’e , piyasadaki neredeyse tüm kripto paraların değerinin sonunda değersiz hale geleceğini düşündüğünü söyledi .

“Daha önce herkese açık olarak söylemiştim, kripto paraların % 99’u muhtemelen sıfıra gidiyor.Ancak % 1’in gerçek müşteriler için gerçek bir problem çözmeye odaklandığını ve bunu ölçekli olarak yapabildiğini düşünüyorum. ”

Garlinghouse ayrıca yeni yılda dijital varlıkların kurumsal olarak benimsenmesi konusunda son derece cesur tahminler yapıyor.

Dünyanın en büyük 20 bankasından 10’unun fiat para birimleri dijitalleştikçe “2020’de dijital varlıkları aktif olarak tutmaya ve işlemeye” başlamasını bekliyor. Ayrıca, 2021 yılına kadar en az bir G20 para biriminin “tamamen dijitalleştirildiğini” tahmin ediyor.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz