single-image

PayPal Resmi Olarak Kripto Para Ödemelerini Başlattı

Dün yaşanan hareketli gün ve Visa haberinin ardından bu gün yeni bir haber Kripto Para piyasalarında yeni bir heyecan yaratıyor. Reuters’ın özel bir raporuna göre PayPal, ABD müşterileri için uzun zamandır beklenen kripto para birimi ödeme özelliğini açıklayacağı resmi bir duyuru yayınlayacak.

Paypal, geçen yıl kripto alanındaki girişimini onayladığında heyecan yarattı ve nihayetinde tüm kullanıcılara ve 29 milyon peypal kabul eden satıcı tarafından beklenmeye başladı.

Paypal Yetkilisi “Bu, kripto para birimlerini PayPal cüzdanınızın içindeki bir kredi kartı veya banka kartıyla aynı şekilde sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz” dedi.
ve Yetkili sözlerine “Kripto para birimlerinin ağırlıklı olarak satın aldığınız, elinizde tuttuğunuz veya sattığınız bir varlık sınıfı olmaktan çıkıp milyonlarca tüccara gerçek dünyada işlem yapmak için yasal bir finansman kaynağı haline geldiği bir geçiş noktası olduğunu düşünüyoruz” diye ekledi.

PayPal yalnızca Bitcoin’e odaklanmayacak olsa da, Bitcoin fiyatı bu raporlara olumlu tepki verdi ve fiyat oldukça hızlı bir şekilde 59.300 Dolar seviyesini geçti. Fiyat hareketinin yukarı yönlü hareketinin daha ne kadar süreceğini ilerleyen saatlerde Amerikan piyasalarının da açılmasıyla daha yüksek fiyatlar görüleceği tahmin edilebilir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz