single-image

Kripto Para Piyasa Büyüklüğü 1.9 Trilyon Dolar Değerine Ulaştı

Bugün Kripto para piyasa değeri, son 24 saatte önemli kazançlar kaydetmesinin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,9 trilyon dolara ulaştı. Kripto para piyasası bu yıl yaklaşık 750 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile yıla başlamıştı. Coinmarketcap tarafından yayınlanan son verilere göre, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin şu anda 1,1 trilyon doların üzerinde bir piyasa değerine sahiptir. Ethereum, yaklaşık 210 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en değerli ikinci kripto para birimidir.

PayPal’ın son kripto para duyurus ardından ivme kazandı . ABD merkezli ödeme şirketi, Amerikalı kullanıcıların artık sahip oldukları kripto para varlıkları ile ödeme yapmasına izin vereceğini belirtti.
Bitcoin ve diğer kripto para varlıklarının kurumsal olarak benimsenmesi, son birkaç ayda önemli ölçüde arttı. Önde gelen bir finans şirketi olan Visa, dün ortaklarının Ethereum blok zincirinde fiat işlemlerini yapmasına izin vereceğini duyurmuştu. Ardından gelen paypal duyurusu ile piyasa adeta yeni bir fiyat artış rallisi başlattı.

PayPal ve Visa gibi şirketlerin dışında, ödeme devi Mastercard, Şubat 2021’de şirketin bu yıl kripto para birimi ödemelerini desteklemeyi planladığını duyurdu.
Her yeni günde gelen olumlu haberler artık kripto piyasasının sağlam bir temel üzerinde yükselmesine yardımcı olmaya devam ediyor. Yeni ulaşılan toplam kripto piyasa değeri bizlere kripto piyasalarının görmezden gelinemeyen bir büyüklüğe ulaştığını göstermektedir.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz